Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Ministr vnitra podpořil pokračování elektronizace veřejné správy

Martin Pecina zahájil v úterý 3. září 2013 konferenci eGovernment v Mikulově. Pod jeho záštitou debatovalo přes 400 zástupců státní i veřejné správy a komerční sféry o dalším osudu veřejné správy. Hlavním tématem bylo financování elektronizace veřejné správy ze strukturálních fondů EU pro následující roky.  


„Oblast eGovernmentu považuji nejen jako bývalý zaměstnanec IT za velmi důležitou. Proto podporuji všechny projekty financované jak z fondů EU, tak z fondů obcí i z centrálních resortů, jejichž fungování je ku prospěchu občanů,“ uvedl během zahájení 5. ročníku konference Martin Pecina. Ministr vnitra vyzdvihl mj. projekt kontaktního místa veřejné správy Czech POINT, díky kterému mohou občané už od roku 2007 získat na jednom místě velké množství výpisů, kvůli kterým by dříve museli obíhat každý jednotlivý úřad zvlášť. Kontaktní místo mohou navíc nově provozovat také vybrané banky.  
 
Náměstek ministra vnitra pro veřejnou správu a legislativu Ondřej Veselský poté upozornil, že Evropská unie už ze svých fondů nebude dále financovat budování nových systémů, ale jejich modernizaci.„Musíme se tedy zaměřit na další rozvoj a propojování už fungujících systémů, a stůj co stůj tak dokončit modernizaci veřejné správy. Vše je třeba pečlivě připravit tak, abychom mohli i dále úspěšně čerpat finance na projekty z evropských fondů,“ vysvětlil Ondřej Veselský a dodal, že za jednu z nejdůležitějších priorit proto považuje předložit do konce roku vládě strategický rámec rozvoje veřejné správy v Česku na příští programové období.
 
Základním mottem nové strategie je „Lze-li něco dělat z jednoho místa, není potřeba to dělat z více míst“. Proto Ministerstvo vnitra nehodlá budovat nové obří projekty, ale využít už existující a úspěšné – jako jsou datové schránky, základní registry či portál veřejné správy –, úzce je propojit a vzájemně ještě více sdílet v nich vedená data.
 
O aktuálním stavu projektů eGovernmentu ve své gesci informoval také náměstek ministra vnitra pro ICT Petr Solský. Šlo především o projekty komunikační infrastruktury veřejné správy, ekonomického informačního systému či modernizaci rádiokomukačního systému PEGAS. „Naším cílem,“ doplnil na závěr svého vystoupení Petr Solský, „je pokračovat v rozvoji eGovernmentu, dotáhnout do konce připravované projekty, a vybudovat tak efektivní, moderní stát, který není svým občanům na obtíž.“

 


Pavel Novák
ředitel odboru tisku a PR

 

vytisknout  e-mailem