Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

EK dá 13,7 milionů euro na podporu přeshraničních digitálních veřejných služeb

Úspěch projektů zaměřených na přeshraniční služby přiměl Evropskou komisi investovat částku 13,7 milionů euro do dalšího rozvoje přeshraničních digitálních veřejných služeb. Projekt e-SENS (Electronic Simple European Networked Services) má občanům členských států EU při cestách do jiné země Evropské unie usnadnit komunikaci s veřejnými digitálními službami. Typicky se jedná o dovolené, cesty za prací, studiem nebo podnikání v zahraničí. 

Projekt e-SENS má ale především pomoci vytvořit takové digitální veřejné služby, které usnadní podnikání doma i v ostatních členských zemích EU. e-SENS rovněž propojí ty vnitrostátní digitální služby, jenž využívají občané cestující do jiného členského státu EU.
 
Neelie Kroesová, místopředsedkyně Evropské komise, k této tématice uvedla: „Umožnit, aby všechny digitální veřejné služby z celé Evropy účinně spolupracovaly v bezpečném prostředí, bude přínosem pro každého: vlády budou moci realizovat plný potenciál svých on-line strategií, podnikům se sníží náklady na podnikání na jednotném trhu, a občané budou muset při výjezdech do zahraničí vyřizovat méně formalit.“
 
Příklady praktického využití projektu e-SENS jsou k dispozici ve zprávě na stránkách informačního portálu europa.eu.
 
Na projektu e-SENS se podílí partnerské organizace z 20 zemí: Dánsko, Estonsko, Francie, Irsko, Itálie, Lucembursko, Německo, Nizozemsko, Norsko, Polsko, Portugalsko, Rakousko, Rumunsko, Řecko, Slovensko, Slovinsko, Španělsko, Švédsko, Turecko a Česká republika, kterou reprezentuje sdružení CZ.NIC se svým projektem jednotného přihlašování mojeID.

vytisknout  e-mailem