Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Stáže pro zdravotně postižené studenty

Ministerstvo vnitra ČR se zapojilo do projektu „Pracovní místa pro zdravotně postižené“, který realizuje Metropolitní univerzita v Praze spolu s Nadačním fondem pro zaměstnávání osob se zdravotním postižením. Projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem v rámci Operačního programu Praha – Adaptabilita v období od 1. 3. 2013 do 31. 12. 2014.  

Svým vstupem do projektu umožní Ministerstvo vnitra získat odbornou praxi deseti zdravotně postiženým posluchačům vysokých škol. První tři nastoupili na svá místa ve čtvrtek 1. srpna 2013, další trojice přibude v září.
 
Studenti budou zařazeni na různé pracovní pozice podle oboru studia nebo již získané praxe. Minimální délka odborné stáže je pět měsíců, v jejichž průběhu odpracují studenti alespoň 80 hodin. Ministerstvo vnitra zajistí pro každého z nich mentora, který bude jeho osobním koučem.
 
„Absolventi vysokých škol mají v současné době obecně velké obtíže najít pracovní uplatnění a pro zdravotně postižené to platí tím více. Státní správa by měla jít v tomto směru příkladem, proto jsme se rozhodli nabídnout postiženým studentům možnost pětiměsíčních stáží na našem ministerstvu. Jsme si jisti, že tato zkušenost bude přínosná i pro naše zaměstnance.  Je to jeden ze způsobů, jak aktivně bojovat proti předsudkům a stereotypům, které se váží na osoby s handicapem,“ říká Anna Doležalová, ředitelka odboru personálního Ministerstva vnitra, který je iniciátorem a organizátorem stáží.
 
Vedení Ministerstva vnitra je přesvědčeno o tom, že stáže zdravotně postižených studentů přinesou ostatním zaměstnancům poznání, že zdravotně postižený člověk má stejné pracovní schopnosti jako zaměstnanci bez postižení, a nevylučuje, že se po skončení stáže ministerstvo dohodne s některými studenty na další spolupráci.
 
 
Pavel Novák
ředitel odboru tisku a public relations

vytisknout  e-mailem