Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Ministerstvo vnitra ušetřilo nákupem na komoditní burze za energie 56 mil. Kč

Ministerstvo vnitra pokračuje v nákupu energie prostřednictvím komoditní burzy. Díky poklesu burzovních cen elektřiny tak resort vnitra oproti loňskému hromadnému nákupu na centrálním tržišti letos ušetřil za nákup energie 56 milionů Kč. 

 

Tento způsob nákupu, který v důsledku vysoce soutěžního prostředí umožňuje dosáhnout v době nákupu nejnižších cen na trhu, využilo vnitro již počtvrté. Tentokrát resort nakoupil 18. července 2013 v aukci energii na léta 2014 i 2015.
 
Např. u silové elektřiny v nízkém napětí poklesla cena v porovnání s loňským nákupem na stejné burze o 22 %, ve vysokém napětí o 20 %. Ministerstvo vnitra zaplatí za komoditní složky energií pro celý resort v roce 2014 a 2015 672 milionů Kč, tedy o 56 milionů, resp. při zohlednění daně z přidané hodnoty o 68 milionů korun méně než v letošním roce.
 
Na léta 2014 a 2015 nakupuje ministerstvo celkem cca 258 tisíc megawatthodin silové elektřiny a 524 tisíc megawatthodin zemního plynu. Jedná se o fyzické dodávky elektřiny do 1952 odběrných míst a zemního plynu do 1038 odběrných míst resortu, mimo jiné Policie ČR, krajských hasičských záchranných sborů, škol a archivů. Stejně jako v předchozích třech letech proběhl nákup na Českomoravské komoditní burze Kladno, na níž v současné době pořizuje dodávky energií většina ministerstev, krajů, měst a dalších veřejných zadavatelů.
 
Dodavatelem elektřiny a zemního plynu pro resort ministerstva se na léta 2014–2015 stává CENTROPOL ENERGY, a. s.
 
 
 
Pavel Novák
ředitel odboru tisku a public relations

vytisknout  e-mailem