Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Ministr Pecina se na setkání s vedením policie vyslovil pro nárůst počtu příslušníků i rozpočtu rezortu

Dne 12. července 2013 se nový ministr vnitra Martin Pecina setkal s vedením policie v čele s policejním prezidentem plk. Martinem Červíčkem. Ministr představil svoji vizi vedení resortu vnitra a ubezpečil představitele policie o podpoře jejich práce. 

Na tomto setkání se nový ministr především vyslovil pro celkové navýšení finančních prostředků policie i samotného resortu vnitra. Tyto prostředky by měly umožnit navýšení počtu policistů v následujícím roce o cca 1 tisíc příslušníků. Ministr Pecina k tomu v sídle Policejního prezidia mj. řekl:„Skutečnost je bohužel taková, že na jednotlivých odděleních máme nedostatek policistů. Snížení jejich počtu ze 43 na 39 tisíc se logicky neprojevilo jen snížením počtů policistů v kancelářích, ale i v ulicích. Naší zásadní prioritou je, že tento stav musíme napravit.
  
Ministr také policejního prezidenta ujistil, že počet strážců zákona by se měl v ideálním případě ve střednědobém horizontu vrátit na původních 43 tisíc. Dle ministra však bude záležet také na vládě, kolik se rozhodne policejnímu sboru dát finančních prostředků. „Není reálné, aby rozpočet celého rezortu včetně policie byl ihned navýšen o snížených osm miliard Kč. Pokud bychom však získali navíc dvě až tři miliardy, šlo by o částku, která by dávala smysl a která by umožnila zvýšení platu policistů o čtyři až pět procent,“ doplnil Martin Pecina.
  
Policejní prezident plk. Martin Červíček po setkání prozradil, že se s ministrem vnitra shodli na nutnosti policii urychleně stabilizovat. „Jsem rád, že ministr vnitra plánuje zvýšit počet policistů v ulicích. Pro policii i regiony jde o pozitivní signál, který by měl přinést v prvé řadě posílení členů konkrétních oddělení kriminální policie v regionech, ve kterých považujeme situaci za rizikovou,“ navázal na ministra policejní prezident.
  
Ministr vnitra se dnes rovněž i se svými náměstky sešel s řediteli odborů Ministerstva vnitra na krátkém neformálním setkání v budově ministerstva na pražské Letné a nastínil jim svoji koncepci fungování resortu.
 
 
 
Denisa Čermáková
zástupkyně ředitele odboru tisku a public relations

vytisknout  e-mailem