Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

150 milionů Kč na mimořádné odměny pro zasahující při povodních

Vláda ČR uvolnila bezmála 150 mil. Kč na mimořádné odměny příslušníkům Policie, Hasičského záchranného sboru a občanským zaměstnancům těchto sborů, kteří se podíleli na plnění úkolů v rámci záchranných a likvidačních prací při povodních v červnu 2013. 

„Jsem si samozřejmě vědom, že nikdo ze zasahujících nepomáhal kvůli odměnám. Stovky hodin tvrdé práce v terénu a v obtížných podmínkách ani penězi ocenit nejdou. Chtěl bych však ještě jednou všem poděkovat za skvěle odvedený zásah a kromě osobního poděkování přidat i finanční odměnu.“, uvedl Jan Kubice. 
 
Na opatřeních v souvislosti s povodněmi se podílelo celkem 10 096 příslušníků Policie, 4 531 příslušníků Hasičského záchranného sboru a 250 občanských zaměstnanců obou sborů. Všem nasazeným příslušníkům a občanským zaměstnancům těchto sborů podílejícím se na úkolech při povodních bude udělena odměna ve výši 10 000 Kč.
 
Zároveň Vláda uvolnila 200 mil. Kč mimořádných finančních prostředků pro jednotky sborů dobrovolných hasičů obcí nasazených v průběhu povodně.
 
  
Pavel Novák
ředitel odboru tisku a public relations

vytisknout  e-mailem