Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Potřeby osob se sluchovým postižením při katastrofách

Na ministerstvu vnitra proběhl dne 5.6.2013 workshop se zástupci organizací osob se sluchovým postižením. Jednalo se o plánovanou akci v rámci mezinárodního projektu EUNAD, jehož cílem je zlepšit práci složek IZS s lidmi se specifickými komunikačními potřebami při katastrofách. 

I přes nepříznivou povodňovou situaci se zástupci sluchově postižených a souvisejících organizací dostavili a diskutovali s pracovníky krizového řízení MV, zástupci policistů a hasičů oblasti, které by bylo vhodné zlepšit. Patří jim poděkování i vzhledem ke skutečnosti, že někteří z nich byli současnými povodněmi přímo zasaženi.

Workshopu se účastili např. zástupci Asociace organizací nedoslýchavých a neslyšících a jejich přátel, Svaz neslyšících a nedoslýchavých, Oblastní unie neslyšících Olomouc, Národní rady zdravotně postižených Praha, Klubu ohluchlých, Federace rodičů a přátel sluchově postižených, Agentury profesního poradenství pro neslyšící, Magistrátu města Olomouce, HZS, PČR, Univerzity Karlovy v Praze. Jednání bylo tlumočeno do znakového jazyka a byl zajištěn simultánní přepis mluveného do textu. 

Akce přinesla řadu podnětů pro zlepšení technické i lidské stránky při komunikaci s lidmi se sluchovým postižením v souvislosti se situacemi mimořádných událostí (od prevence a připravenosti, přes varování, evakuaci, náhradní ubytování až po následnou asistenci). Z přítomných zároveň vznikla odborná pracovní skupina, která se bude danou problematikou zabývat i do budoucna. Zazněla mj. i prezentace Magistrátu města Olomouc, jehož krizový úsek se zlepšování praxe osob se sluchovým a zrakovým postižením při mimořádných událostech aktivně věnuje. 

Akci zakončil ředitel odboru bezpečnostní politiky MV Martin Linhart. Poděkoval přítomným za účast i v obtížné situaci povodní, informoval je o aktuální povodňové situaci a vyjádřil podporu, kterou chce nadále jeho úsek problematice potřeb osob se sluchovým postižením při katastrofách věnovat. 

V rámci projektu EUNAD proběhne na Ministerstvu vnitra dne 10. 6. 2013 také workshop, který se bude věnovat potřebám osob se zrakovým postižením.

 

PhDr. Štěpán Vymětal, psychologické pracoviště OBP MV

Odkazy do noveho okna

f_01.JPG

f_01.JPG 

Detailní náhled

f_02.JPG

Štěpán Vymětal, psychologické pracoviště... 

Detailní náhled

f_03.JPG

f_03.JPG 

Detailní náhled

f_04.JPG

f_04.JPG 

Detailní náhled

f_05.JPG

f_05.JPG 

Detailní náhled

f_06.JPG

f_06.JPG 

Detailní náhled

f_07.JPG

f_07.JPG 

Detailní náhled

f_08.JPG

f_08.JPG 

Detailní náhled

f_09.JPG

f_09.JPG 

Detailní náhled

f_10.JPG

f_10.JPG 

Detailní náhled

f_11.JPG

f_11.JPG 

Detailní náhled

f_12.JPG

Martin Linhart, ředitel odboru bezpečnos... 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem