Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Pomněnkový den na Ministerstvu vnitra

V sobotu 25. května se slaví Mezinárodní pomněnkový den. Jeho smyslem je především upozornit veřejnost na fenomén pohřešovaných dětí či dětí na útěku a rovněž vyjádřit poselství naděje a solidarity rodičům, kteří nemají o svých dětech žádné zprávy a nevědí, co se s nimi stalo. 

Zakoupením sbírkového předmětu mohou lidé přispět na provoz Linky bezpečí, která pomáhá dětem a mladistvým zvládat každodenní starosti i těžké životní situace, poskytuje pomoc dětem na útěku nebo těm, kteří o takovém kroku jen uvažují.
 
Symbolem Pomněnkového dne se stala pomněnka, jejíž anglický název zní forget-me-not. Pohřešované děti tím vzkazují „nezapomeň na mě“.

V rámci Ministerstva vnitra budeme pomněnku prodávat od 21. května, vždy v prostoru hlavní vrátnice nebo turniketů u vstupu do budovy. V úterý 21. května to bude v budově na Letné, ve středu 22. května na Centrotexu, ve čtvrtek 23. května v budově Krajského ředitelství policie hlavního města Prahy v Kongresové a konečně v pátek 24. května v budově na Olšanské.

Další informace o Pomněnkovém dni najdete na stránkách www.pomnenkovyden.cz.

vytisknout  e-mailem