Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Hasičem roku 2012 se stal Miroslav Mlečka. Zachránil život mladému muži

Desítky mužů i žen, kteří se nebojí nasazovat své životy pro záchranu ostatních, dorazily v úterý 9. dubna 2013 do TOP Hotelu Praha. Na pražském Chodově se uskutečnil 4. ročník soutěže Hasič roku, tentokrát za rok 2012. Ceny předal 1. náměstek ministra vnitra Jaroslav Hruška a generální ředitel Hasičského záchranného sboru plk. Drahoslav Ryba. 

Hasičem roku se stal pprap. Miroslav Mlečka z Hasičského záchranného sboru Jihomoravského kraje, který doslova v poslední vteřině zachránit život muži visícímu na 40 metrů vysoké skalní stěně. Miroslav Mlečka se k vyčerpanému muži do těžkého terénu spustil a zachytil ho ve chvíli, kdy se uvolnil kámen, který muže držel.
 
Zásahem roku bylo poté vyhlášeno vypořádání se s rozsáhlým požárem lesa u Bzence z konce května loňského roku. Za zvládnutí akce získali ocenění hasiči Jihomoravského kraje.
 
196 dní bez srdce
Zvláštní cenu ministra vnitra mj. získal in memoriam Jakub Halík za mimořádný projev lidské vůle. Tento hasič z Hasičského záchranného sboru hl. m. Prahy se v minulém roce zapsal do dějin medicíny jako první člověk, který žil delší dobu bez srdce, bez pulzu, pouze s čerpadly. Jakub Halík žil po unikátní operaci, kdy mu lékaři kvůli zákeřné nemoci museli vyjmout srdce, déle než půl roku.
 
Díky jeho nezlomné vůli a rozhodnutí bojovat, která je vlastní prakticky všem hasičům, se stal příkladem pro lidi, jež postihne vážná choroba. Zkouška, kterou podstoupil, bude základem pro další úspěchy českého i světového lékařství.  
 
Kompletní výsledky ve všech kategoriích naleznete v příloze.
 
Pavel Novák
ředitel odboru tisku a public relations

vytisknout  e-mailem