Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Schengenský informační systém SIS II bude spuštěn v dubnu

Nová generace společného informačního systému schengenských států (SIS II), který slouží zejména pro pátrání po osobách (hledaných, pohřešovaných, nežádoucích) a věcech (vozidlech, cestovních a osobních dokladech, zbraních apod.), se spustí 9. dubna 2013. Termín spuštění schválili dnes, 7. března 2013, ministři vnitra na zasedání Rady pro spravedlnost a vnitřní věci v Bruselu.  

Jsem velmi rád, že jsem mohl být u toho, kdy po několikaletém úsilí, ale bohužel i odkladech došlo ke stanovení konečného termínu spuštění SIS II. Ten je technicky vyspělejší verzí SIS I a nabídne některé nové funkce, jako například využití biometrických prvků,“ řekl ministr vnitra Jan Kubice. 
 
Provoz SIS I skončí se spuštěním SIS II. K SIS I se Česká republika připojila 1. září 2007 a jeho prostřednictvím si vyměňují informace zejména policejní, pohraniční, justiční a celní orgány členských států.
 
Na čtvrtečním zasedání ministrů také představila Evropská komise koncept tzv. „inteligentních hranic“, jehož podstatou je co nejširší využití informačních technologií a informačních systémů v oblasti ochrany hranic.
 
Během jednání Rady pak podepsal Jan Kubice se spolkovou ministryní Rakouska Johannou Mikl-Leitner Memorandum o porozumění mezi oběma ministerstvy o zesílené spolupráci v oblasti vnitřní bezpečnosti v souvislosti s bojem s nelegální migrací. 

 
 
Pavel Novák
ředitel odboru tisku a public relations

vytisknout  e-mailem