Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Parádní web 2012

Dnes byly oceněny originální webové stránky měst a obcí.  

 V úterý 19. února předal náměstek ministra vnitra Robert Ledvinka ceny finalistům soutěže Parádní web 2012. Soutěž sleduje kreativní pojetí webových prezentací, inovativní přístup k jejich tvorbě a vstřícnost webových stránek k občanům. Ceny odborné poroty získaly obec Bělov a města Klášterec nad Ohří a Most, cenu veřejnosti obec Čížkov. Cena redakce časopisu Veřejná správa  byla udělena městu Dvůr Králové nad Labem. Po předání cen se uskutečnil pro starosty, tajemníky a webmastery odborný seminář. Zaměřil se na způsoby představení úřadu, design a vizuálnost stránek, přístupnost či na aplikace.  
 
Čížkov, Plzeňský kraj, www.obec-cizkov.cz, 672 obyvatel
Objevným způsobem zprostředkovávají webové stránky návštěvníkovi společenský život obce. Děje se tak prostřednictvím elektronické kroniky doplněné o tematická videa. Ocenění převzali starosta Zdeněk Tomášek a webmaster Dušan Skala.
 
Bělov, Zlínský kraj, www.belov.cz, 291 obyvatel
Velkou roli hraje dokonalé technické zpracování webu této obce. Významnou přidanou hodnotou je i její kronika, převedená do elektronické podoby. Ocenění převzali starosta Jiří Přecechtěl a webmaster Marek Přecechtěl .
 
Klášterec nad Ohří, Ústecký kraj, www.muklasterec.cz, 15 094 obyvatel
Nadstandardně jsou představeny odbory úřadu, za zmínku stojí nabídka formulářů a on-line služby. Ocenění převzali starostka Kateřina Mazánková a tvůrci webu Martin Žaloudek a Roman Novotný.
 
Most, www.mesto-most.cz, Ústecký kraj, 67 058 obyvatel
Na webových stránkách města nalezneme příkladně zpracované návody na řešení životních situací, dokonce formou videoklipů, a řadu on-line služeb. Město uspělo i při zjišťování přístupnosti webu po technické i uživatelské stránce. Ocenění převzaly tajemnice magistrátu Jaroslava Boudová, tisková mluvčí Alena Sedláčková a správkyně webu Jana Žampová. 
 
Dvůr Králové nad Labem, Královéhradecký kraj, www.mudk.cz, 16 101 obyvatel
Výtečně je zpracovaná interaktivní rubrika Správní obvod. Přehledné informace o veřejné správě doplňuje kvalitní design a nabídka šesti jazykových verzí. Ocenění převzali starostka města Edita Vaňková a tvůrci webu Kateřina Sekyrková a Tomáš Vlk.
 
Porota
Weby hodnotila osmičlenná odborná porota složená ze starostů, tajemníků, informatiků obcí a měst úspěšných v předcházejících ročnících soutěže časopisu Veřejná správa.
 
Složení poroty: Zdeněk Čížek, starosta obce Šebetov; Jakub Ferschmann, zastupitel a webmaster obce Němčovice; Karel Ferschmann, starosta obce Němčovice; Michal Kuchta, Městský úřad Hořice; Václav Sýkora, tajemník Městského úřadu Cheb; Kamil Válek, Městský úřad Uherský Brod; Evžen Vaněk, Web Design Studio Plzeň a Radek Pavlíček, Blind Friendly Web. Na starosti měli vždy dva porotci stejné kritérium. Václav Sýkora a Kamil Válek se zaměřili na rozsah informací o veřejné správě a elektronické služby, Jakub Ferschmann a Radek Pavlíček na přístupnost stránek a nové trendy, Michal Kuchta a Evžen Vaněk na grafiku a přehlednost webu, Karel Ferschmann a Zdeněk Čížek na dění v obci a komunikaci na internetových stránkách.
 
Další podrobnosti získáte na webových stránkách www.mvcr.cz/vespra v rubrice Soutěž Parádní web nebo na e-mailu ivana.jungova@mvcr.cz.
 
Časopis Veřejná správa
Čtrnáctideník, který se zaměřuje na odborný servis pro samosprávu a státní správu.

 

Pavel Novák
ředitel odboru tisku a public relations

Odkazy do noveho okna

vytisknout  e-mailem