Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Soutěž Cesta bez rizik: vymysli, varuj, vyhraj!

Natoč video, ve kterém vysvětlíš, na co si na cestách dát pozor, společně tak můžeme předejít řadě rizik: obchodování s lidmi, pracovnímu vykořisťování a různým podvodům. Pomoz lidem cestujícím do zahraničí a vyhraj jízdenky se STUDENT AGENCY, s.r.o. Soutěž probíhá od 1. února do 31. března 2013, do konce května budou vybrány a oceněny tři nejlepší videoklipy.  

Proč právě tato soutěž? Protože hrozba obchodování s lidmi se netýká jen obyvatel zemí třetího světa, ale také vyspělých států. Panika není na místě, ale proč riskovat, když je možné zodpovědným jednáním snížit rizika na minimum?
 
Obchodování s lidmi je považováno za jedno z nejzávažnějších porušení lidských práv obětí a zároveň za jednu z nejvýnosnějších forem organizovaného zločinu. Česká republika je aktuálně atraktivní zemí pro migranty ze zahraničí, zemí, do které jsou obchodovány osoby převážně z východní Evropy, Vietnamu či Mongolska.
 
Ještě dnes se však setkáváme s případy, kdy se i čeští občané dostávají v cizí zemi do nesnází (např. ve Velké Británii či zemích západní a jižní Evropy) – páchají se na nich podvody, jsou omezováni na svobodě, jsou nuceni k práci za špatných podmínek, jsou nuceni k prostituci, musí žebrat – jsou obchodováni. Obětí tohoto trestného činu se nestávají jen mladiství, zneužíváni jsou i lidé, kteří jsou v tísnivé životní situaci bez financí, lidé bez domova či osoby zoufale hledající práci. Těmto situacím se však dá mnohdy předejít – je možné poučit se o tom, jak a co zařídit před vycestováním, na koho se obrátit v případě nesnází.
 
Soutěž je určena pro všechny nad 15 let, kteří natočí klip o délce maximálně 30 sekund.
 
Klip by měl obsahovat jednoduchá doporučení pro vycestování:
  • nepodepisujte dokumenty, kterým nerozumíte
  • informujte blízké o tom, kam jedete
  • zjistěte si kontakt na zastupitelský úřad ČR, místní policii, pomáhající organizace
  • mějte u sebe kopii svých dokladů.
Smyslem soutěže není šokovat či odrazovat od cestování do zahraničí. Je však důležité upozornit, že nedodržují-li lidé základní bezpečnostní pravidla, může mít cestování určitá rizika. Chceme, aby byli lidé v zahraničí v maximálním bezpečí. Přispět k informovanosti by měly i zaslané videoklipy.
  
Vítězný videoklip se bude vysílat přímo v autobusech a spolu s dalšími bude přístupný i např. na youtube, facebook, internetových stránkách Ministerstva vnitra apod.
 
Soutěžní díla na datovém nosiči (CD, DVD či flash) zasílejte do 31. března 2013 vyhlašovateli soutěže na adresu: Ministerstvo vnitra, odbor tisku a public relations, Denisa Čermáková, Nad Štolou 3, Praha 7, 170 34.
 
Soutěžní práce je také možné zaslat prostřednictvím internetového datového úložiště (např. uschovna.cz apod.) a odkaz ke stažení odeslat na adresu denisa.cermakova@mvcr.cz
 
Vítězné videoklipy vybere komise složená ze zástupců odboru bezpečnostní politiky Ministerstva vnitra, společnosti STUDENT AGENCY, s.r.o., odboru tisku a public relations Ministerstva vnitra, pomáhající neziskové organizace a filmového experta.
 
Zasláním díla akceptuje soutěžící podmínky soutěže; s vítězem soutěže bude sepsána licenční smlouva umožňující Ministerstvu vnitra s klipem neomezeně nakládat.
 
Podrobné soutěžní podmínky a pravidla jsou dostupné v příloze. Informace dostupné také na facebookovém profilu soutěže.
  
V případě jakýchkoliv dotazů pište na výše uvedený e-mail.

vytisknout  e-mailem