Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Ministři vnitra se setkali v Dublinu

Situace v Sýrii či irský národní den pohřešovaných osob byla témata neformálního jednání Rady pro spravedlnost a vnitřní věci v Dublinu, které se uskutečnilo ve čtvrtek 17. ledna 2013. 

Setkání se za českou stranu zúčastnil první náměstek ministra vnitra Jaroslav Hruška a Kateřina Flaigová, vrchní ředitelka sekce pro mezinárodní vztahy, strategie a koncepce.
Situace v Sýrii představuje v prvé řadě humanitární tragédii, která může mít také velmi závažné dopady na migrační a azylovou situaci v EU, včetně České republiky.Za hlavní prioritu považuje Česká republika stabilizaci syrských uprchlíků v místě jejich aktuálního pobytu a zajištění, že hranice sousedních zemí Sýrie zůstanou otevřené pro nově příchozí.
V souvislosti se syrskou krizí opětovně podpořili evropští ministři vnitra ustanovení Komplexního programu v oblasti uprchlictví a rozvoje na Blízkém východě, který v sobě zahrnuje jak prvky ochrany uprchlíků, tak ekonomické a rozvojové aspekty uprchlictví. Jeho konkrétní podoba by měla být výsledkem dalších jednání.
Během zasedání informovalo také Irsko o vyhlášení národního dne pohřešovaných osob, který bude připadat každý rok na první středu v prosinci. Tuto akci bude organizovat odbor irské policie pro pohřešované osoby za účasti zástupců rodin, které někoho pohřešují, a dalších podporujících skupin. Smyslem vyhlášení tohoto dne je zvýšit povědomí veřejnosti o otevřených případech pohřešování a upozornit na možnosti pomoci a podpory, které jsou k dispozici.

 

Pavel Novák
ředitel odboru tisku a public relations

vytisknout  e-mailem