Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

MV dál připravuje centralizovaný nákup datových a hlasových služeb

Soutěž mezi dodavateli je zatím přerušena, Úřad pro ochranu hospodářské soutěže zkoumá námitku jednoho z uchazečů. 

Zadávací řízení na komunikační infrastrukturu veřejné správy (KIVS) vyhlásilo Ministerstvo vnitra na začátku srpna 2012. Na začátku roku 2013 měly začít samotné aukce, ve kterých by uchazeči nabídli ceny za jednotlivé balíčky služeb. Na základě námitky jednoho z uchazečů k průběhu soutěže u Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže se teď budou upravovat termíny pro další kroky v tendru. Zástupci Ministerstva vnitra budou proto společně s Úřadem pro ochranu hospodářské soutěže hledat optimální variantu postupu tak, aby nevznikaly pro státní úřady, které se zapojí do KIVS, žádné komplikace. Resort vnitra připravuje o aktuálním průběhu soutěže také informaci pro vládu ČR.       
 
Obecně vnímám jistou averzi na trhu vůči našemu záměru dosáhnout maximálních úspor za poskytované služby. Nedivím se, a i jsme s tím počítali, že se budou někteří hlasitě ozývat vůči naší snaze o efektivitu a úsporu peněz státu. Naše úsilí ale nezastaví, KIVS do spuštění dotáhneme,“uvedl náměstek ministra vnitra pro informační a komunikační technologie Radek Šmerda.
 
Pořízení služeb formou dynamického nákupního systému (DNS) je u nás zatím velmi ojedinělý a průlomový způsob, jak dosáhnout co nejnižších cen. Se zavedením DNS přišlo Ministerstvo vnitra především s ohledem na transparentnost a snahu o co největší úspory. V principu jde o centralizovaný nákup datových a hlasových služeb formou DNS. Projekt je plánován na čtyři roky od letošního jara v očekávané celkové ceně kolem čtyř miliard korun s tím, že se takto ušetří až 40 % dosavadních nákladů.
 
Ministerstvo vnitra postupuje v přípravách KIVS podle usnesení vlády z loňského května. Do soutěže se už kvalifikovalo celkem dvanáct uchazečů, což je třikrát více než v předešlé verzi KIVS, zároveň jsou mezi těmito uchazeči i „regionální hráči“.
 
Do centralizovaného zadávání vstoupilo 251 subjektů státní správy, které zastupují dohromady 430 organizací. I zde jde o téměř trojnásobek předchozího počtu organizací zapojených do předešlé verze KIVS.
 


 

Pavel Novák
ředitel odboru tisku a public relations

vytisknout  e-mailem