Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Základní registry fungují bez problému i po napojení Centrálního registru vozidel

Správa základních registrů a Ministerstvo vnitra vyvíjejí maximální podporu pro Ministerstvo dopravy. 

Správa základních registrů během dnešního rána i dopoledne (13. prosince 2012) neeviduje žádné odmítnuté transakce nebo hlášené problémy ve vztahu k Centrálnímu registru vozidel Ministerstva dopravy (CRV). Nedochází ani k žádnému zpoždění reakce ze strany některého ze základních registrů.
 
Mezi 6. a 9. hodinou ranní proběhlo 2 841 transakcí CRV na základní registry, mezi 9. a 13. hodinou dalších 3 286 transakcí. Ani jedna nebyla odmítnutá nebo zrušená.
 
Aktuálně se na základní registry obrací úředníci na přepážkách registrací vozidel s více než 200 dotazy za minutu na referenční údaje ze základních registrů, např. trvalé bydliště nebo datum a místo narození. Občané tak, stejně jako u dalších napojených institucí, už nemusí dokládat údaje obsažené v základních registrech.
 
Během celého večera a noci na dnešek už probíhalo ověřování kvality napojení registru vozidel na základní registry a celkem se uskutečnilo přes 26 tisíc transakcí a to i včetně tzv. porovnávání údajů, dnes proběhlo na CRV přes 6 tisíc transakcí. Pro srovnání, například Obchodní rejstřík se za dnešek dotazoval zatím šestnácttisíckrát.
 
Napojení CRV na základní registry a spolupráce Ministerstva vnitra, Správy základních registrů a Ministerstva dopravy je dalším krokem služby pro občana, kterým společné týmy úřadů naplňují podstatu rozvoje eGovernmentu v České republice.
 
 
Pavel Novák
ředitel odboru tisku a public relations

vytisknout  e-mailem