Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Jaroslav Hruška zahájil vzdělávací kurzy Ministerstva vnitra v Africe

Dne 19. listopadu 2012 zahájil první náměstek ministra vnitra pro vnitřní bezpečnost Jaroslav Hruška v keňském Nairobi 11. a 12. sérii týdenních vzdělávacích kurzů Ministerstva vnitra ČR zaměřených na dosažení základní úrovně počítačové gramotnosti u mladých studentů středních škol v Africe. 

Uvedené projekty jsou reakcí České republiky na výzvu Světového summitu OSN k informační společnosti (World Summit on the Information Society – WSIS) v Ženevě a Tunisu k podpoře rozvoje informační společnosti a zároveň na výzvu Valného shromáždění OSN k naléhavé potřebě konkrétně řešit problém digitální propasti (digital divide), tj. nerovnoměrného přístupu k informačním a komunikačním technologiím v rozvojových zemích.
 
Slavnostního ceremoniálu se zúčastnil velvyslanec ČR v Addis Abebě Marek Libřický, vedoucí úřadovny ZÚ v Nairobi Jaroslav Mandys a vrchní ředitelka sekce pro mezinárodní vztahy, strategie a koncepce Kateřina Flaigová. Keňská strana byla zastoupena generálním ředitelem Komunikační komise Keňské republiky, tajemníkem Ministerstva vzdělávání Keňské republiky a ředitelem institutu AFRALTI. Při příležitosti zahájení projektu předal náměstek Jaroslav Hruška ředitelům vybraných škol Ruthimitu Girls High School a Shadrack Kimalel Mixed Day Secondary School dar České republiky v podobě čtyř stolních počítačových sestav, které se stanou základem pro vytvoření nové „studijní buňky“ v jejich školách a umožní studentům udržovat získané vědomosti a samostatně pokračovat ve vzdělávání.
 
Vzdělávací kurzy probíhají v období od 19. listopadu do 14. prosince 2012 pod vedením lektorů – pracovníků Ministerstva vnitra ČR Roberta Buřiče a Jany Menšíkové.
 
Dalšími plánovanými body návštěvního programu náměstka Hrušky byla jeho jednání s nejvyššími představiteli keňského Ministerstva vnitřní bezpečnosti a provinční správy a obou keňských policejních složek, Administration Police a Kenya Police. S ohledem na pouliční nepokoje v hlavním městě se uskutečnila pouze schůzka s velitelem Administration Police Samuelem Arachim.
 
V úvodu jednání velitel Arachi stručně vysvětlil strukturu policejních sil v Keni a nastínil úkoly, které při zajišťování bezpečnosti plní Administration Police. S ohledem na největší bezpečnostní hrozbu v zemi, jíž je terorismus, oba představitelé dále hovořili o dobrém vybavení a nutnosti celoživotního vzdělávání a výcviku policistů a dále o účinné ochraně hranic. V dalším rozhovoru se dotkli témat postavení policistů ve společnosti a systému ochrany národních parků ze strany Kenya Forest Service a jeho spolupráce s Administration Police.
  
 
Mgr. Kateřina Flaigová
vrchní ředitelka sekce pro mezinárodní vztahy
 

Keňa

Odkazy do noveho okna

f_01.JPG

f_01.JPG 

Detailní náhled

f_02.JPG

f_02.JPG 

Detailní náhled

f_03.JPG

f_03.JPG 

Detailní náhled

f_04.JPG

f_04.JPG 

Detailní náhled

f_05.JPG

f_05.JPG 

Detailní náhled

f_06.JPG

f_06.JPG 

Detailní náhled

f_07.JPG

f_07.JPG 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem