Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Ministr vnitra ocenil nejlepší resortní sportovce

V úterý 30. října 2012 se v kongresovém sále TOP Hotelu v Praze uskutečnilo za přítomnosti ministra vnitra Jana Kubiceho, generálního ředitele HZS ČR plk. Drahoslava Ryby, náměstka policejního prezidenta plk. Tomáše Kužela a dalších hostů předávání cen pro reprezentanty Centra sportu Ministerstva vnitra i nejlepší sportovce a sportovní týmy z řad policistů a hasičů, kteří svými výkony přispěli k reprezentaci České republiky i resortu MV v olympijském roce 2012. 

Ministerstvo vnitra ve spolupráci s resortním Centrem sportu MV pořádá každoročně slavnostní večer spojený s vyhlášením deseti nejlepších sportovců Centra sportu, kteří úspěšně reprezentují Českou republiku na vrcholných mezinárodních soutěžích. Vedle toho jsou pravidelně oceňováni také nejlepší sportovci z řad policie a Hasičského záchranného sboru.
 
Vítězkou ankety Sportovec Ministerstva vnitra za rok 2012 se stala olympijská vítězka ve skifu, veslařka Miroslava Knapková, které cenu pro nejlepšího resortního sportovce předal ministr vnitra Jan Kubice. Druhé místo z loňského ročníku obhájila rychlobruslařka Martina Sáblíková, která letos vyzkoušela na vrcholové úrovni i další sport - cyklistiku. Na třetím místě skončila střelkyně Adéla Sýkorová, bronzová medailistka z olympijských her v Londýně. Nejlepší český paralympijský reprezentant, cyklista Jiří Ježek obsadil ve velké konkurenci čtvrté místo. Jak ve své řeči zdůraznil ministr vnitra Jan Kubice: „Viděli jsme zde nejen defilé špičkových sportovních hvězd, ale především jsme viděli tvrdě pracující mladé lidi.“
 
Ceny pro nejlepší sportovce Hasičského záchranného sboru získali Jakub Pěkný v kategorii jednotlivců a reprezentační tým ČR v požárním sportu v kategorii družstev. Mezi sportovci z řad Policie ČR kralovali judisté Jindřich Drahoš a Tomáš Veselý, vítězství v kategorii družstev získala policejní plavecká štafeta pod vedením trenéra Luboše Čípy. Náměstek policejního prezidenta plk. Tomáš Kužel při předávání ceny pro nejlepší policejní sportovní tým vtipně poznamenal: „Jsem rád, že v dnešním virtuálním světě jsou lidé, kteří sportují skutečně a dosahují výborných výsledků.
 
Do Síně slávy byla uvedena olympijská medailistka z Lake Placid a Sarajeva, lyžařka Květa Pecková-Jeriová. S aktivní sportovní kariérou se rozloučil střelecký fenomén Martin Tenk, držitel 29 medailí z vrcholných střeleckých soutěží, jehož sbírka čítá i medaile z olympiády v Sydney nebo mistrovství světa.
 
Ministerstvo vnitra se snaží dlouhodobě podporovat sportovní aktivity v rámci resortu, jak o tom hovořil i oceněný paralympijský reprezentant Jiří Ježek: „Já jsem vlastně prvním paralympijským sportovcem podporovaným Centrem sportu Ministerstva vnitra a jsem za to velice vděčný. Je to také jeden střípek z mozaiky důvodů, proč chci dál trénovat, závodit a vyhrávat.“
 
 
V jednotlivých kategoriích byli oceněni:
 
Sportovec Ministerstva vnitra za rok 2012
1. místo
Miroslava Knapková
 
veslování
2. místo
Martina Sáblíková
 
rychlobruslení
3. místo
Adéla Sýkorová
 
kulová střelba
4. místo
Jiří Ježek
 
handicapovaný sportovec - cyklistika
5. místo
Petra Kvitová
 
tenis
6. místo
Jaroslav Soukup
 
biatlon
7. místo
Jiřina Svobodová
 
atletika - skok o tyči
8. místo
Jiří Orság
 
vzpírání
9. místo
Jana Pechanová
 
dálkové plavání
10. místo
Karolína Erbanová
 
rychlobruslení
 
Nejlepší sportovec HZS ČR
jednotlivci
Jakub Pěkný
požární sport
kolektivy
reprezentační tým ČR
v požárním sportu
 
npor. Vladimír Vysocký
nstržm. Lukáš Novák
nstržm. Ondřej Rosenkranz
nprap. Zdeněk Koutník
nstržm. Tomáš Zobaník
nstržm. Michal Přecechtěl
nstržm. Štěpán Karban
prap. Pavel Kubín
nstržm. Jiří Mikulecký
pprap. Jan Semerádt
nstržm. Josef Vlk
plk. Josef Nečas
 
Nejlepší sportovec Policie ČR
jednotlivci
prap. Jindřich Drahoš a
por. Tomáš Veselý – judo
kolektivy
plavecká štafeta
 
npor. Ivan Pilát
prap. Karel Findrik
podprap. Michal Špaček
por. Zbyněk Čurda
por. Pavel Obr
por. Jaroslav Musil
 
Síň slávy Centra sportu Ministerstva vnitra
Květoslava Pecková-Jeriová
Ocenění při příležitosti ukončení aktivní sportovní činnosti
Martin Tenk
 
Pavel Novák
ředitel odboru tisku a public relations
 

vytisknout  e-mailem