Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Nové pracoviště OAMP v Ústí nad Labem

Dne 30.10. 2012 bylo v Ústí nad Labem otevřeno nové pracoviště odboru azylové a migrační politiky Ministerstva vnitra ČR. V rámci agendy odboru je vyřizována agenda spojená s pobytem cizinců a občanů EU na území České republiky.  

Odbor azylové a migrační politiky tuto agendu převzal v roce 2009 a následně 2011 od Policie ČR v rámci „reformy policie“. Od roku 2011 se odbor snaží zajistit na svých pracovištích důstojné podmínky pro cizince. Důležitým příspěvkem je pak vytvoření moderního úřadu i co do stavu pracoviště, na které musí cizinci i občané EU pravidelně docházet.
 
Právě nové pracoviště v Ústí nad Labem je odrazem této snahy. Cílem je vybudování pracoviště, které má oddělená pracoviště pro občany EU a jejich rodinné příslušníky, neboť z povahy věci jde o naprosto odlišnou právní úpravu. Pro zajištění důstojného čekání na odbavení je pak zásadní zajistit vyhovující prostory pro čekárnu. V čekárně je k dispozici vyvolávací zařízení a televizní obrazovka, která by v blízké budoucnosti měla kromě aktuálních zpráv informovat cizince i formou krátkého animovaného filmu o základních právech a povinnostech na území. V čekárně je zároveň již počítáno s asistencí ze strany nevládního sektoru, který bude moci v prostorách pracoviště působit a pomáhat klientům s tlumočením nebo základní asistencí.
 
V případě Ústí nad Labem věříme, že každý, kdo znal původní naprosto nevyhovující prostory, ocení změnu, která s sebou nese mimo jiné i navýšení počtu přepážek, včetně přepážky s možností nabírání biometrických údajů.
 
V Ústeckém kraji je aktuálně kromě Ústí nad Labem další detašované pracoviště v Chomutově, které by mělo projít obdobnou úpravou v roce 2013.
 
Veškeré aktuální kontaktní údaje lze nalézt na www.mvcr.cz/cizinci v části Kontakty. Těšíme se na další spolupráci a pěvně věříme, že se obdobné změny budou postupně dít i na jiných místech v celé České republice, kde jsou stávající prostory nevyhovující.
Odkazy do noveho okna

f_01.JPG

Vchod pro občany třetích zemí (z ulice B... 

Detailní náhled

f_02.JPG

Vchod pro občany třetích zemí 

Detailní náhled

f_03.JPG

Prostorná čekárna 

Detailní náhled

f_04.JPG

Součástí čekárny je i nově instalované v... 

Detailní náhled

f_05.JPG

Vyvolávací zařízení 

Detailní náhled

f_06.JPG

Koutek, který bude přímo v čekárně slouž... 

Detailní náhled

f_07.JPG

Přepážky v oddělení pro občany třetích z... 

Detailní náhled

f_08.JPG

Kabinka pro pořizování biometrických úda... 

Detailní náhled

f_09.JPG

Kabinka pro pořizování biometrických úda... 

Detailní náhled

f_10.JPG

Kabinka pro pořizování biometrických úda... 

Detailní náhled

f_11.JPG

Vchod pro občany EU (z Masarykovy ulice) 

Detailní náhled

f_12.JPG

Vchod pro občany EU 

Detailní náhled

f_13.JPG

Přepážky, které jsou k dispozici občanům... 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem