Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Den boje proti obchodu s lidmi

Den 18. října byl vyhlášen Evropskou Komisí v roce 2007 Evropským dnem boje proti obchodu s lidmi. Nejen Česká republika si tak již po šesté připomíná těžké osudy osob, které se stali obětí obchodu s lidmi po celém světě, ale i možnosti a nástroje, kterými moderní společnosti disponují a které mohou přispět k potlačení páchání této trestné činnosti. 

 

Zástupci ministerstva vnitra jako resortu, který je pověřen na národní úrovni bojí proti této trestné činnosti, se v tento den zapojili do dění na mezinárodních i národních fórech. V Bruselu, Belgii se dnes konají oslavy k Šestému dni boje proti obchodu s lidmi v rámci konference Spolupráce s cílem vymýtit obchod s lidmi – cesta vpřed“ (6th Anti-trafficking day - Working together towards the eradication of trafficking in human beings: The Way Forward) pod záštitou Komise EU a kyperského předsednictví. Konference navázala na setkání neformální sítě národních zpravodajů a ekvivalentních mechanismů v oblasti boje proti obchodu s lidmi, která se konala o den dříve 17. října. Tuto neformální sít spoluzakládala Česká republika během svého předsednictví v EU v roce 2009.

V Praze uspořádala nezisková organizace Diakonie Českobratrské církve evangelické tiskovou konferenci na téma „Existuje obchod s lidmi v České republice?“. Do diskusního panelu se zapojili přední odborníci z oblasti boje proti obchodu s lidmi z řad ministerstva vnitra ČR a Policie, Nejvyššího státního zastupitelství, Státního úřadu inspekce práce, neziskového sektoru apod.

Ministerstvo vnitra se na obou akcích přihlásilo k myšlence nadále komplexně přistupovat k boji proti obchodu s lidmi, a to se zaměřením jak na formy nucené práce a pracovního vykořisťování tak na oblast sexuálního vykořisťování, která se v posledních letech dostala mimo pozornost odborné veřejnosti a médií, ačkoli míra páchání této trestné činnosti je stále vysoce aktuální.

vytisknout  e-mailem