Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Bezpečnostní spolupráce se zeměmi západního Balkánu

Ve dnech 15.–17. října 2012 probíhá na půdě Ministerstva vnitra ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem školení makedonské delegace, zaměřené na metodologii a techniku vedení přístupových jednání do Evropské unie v oblasti boje proti organizovanému zločinu a mezinárodní policejní spolupráce. 

Školení probíhá v rámci dlouhodobého programu bezpečnostní rozvojové spolupráce se zeměmi západního Balkánu, jehož gesci zajišťuje v rámci Ministerstva vnitra odbor bezpečnostní politiky, a je financováno z prostředků Evropské komise určených na technickou podporu výměny informací (Technical Assistance Information Exchange Instrument of the European Commission). Spolupráce se státy západního Balkánu je pro Českou republiku klíčová vzhledem k jednoznačnému potenciálu regionu v oblasti zajišťování vnitřní bezpečnosti EU.

Makedonská delegace se skládá ze tří zástupců odboru evropské integrace a mezinárodní spolupráce makedonského Ministerstva pro vnitřní záležitosti, kteří budou během třídenního školení seznámeni s českými zkušenostmi týkajícími se přístupových jednání a správy specifických oblastí euroagendy z pohledu Ministerstva vnitra (odbor bezpečnostní politiky, odbor azylové a migrační politiky, odbor mezinárodní spolupráce a Evropské unie), Policejního prezidia (odbor mezinárodních vztahů) a Hasičského záchranného sboru (odbor civilní nouzové připravenosti a strategií).
 

vytisknout  e-mailem