Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Ministr vnitra jednal v Polsku

Boj proti drogám či příhraniční kriminalitě, to byla některá z témat, jimž se věnovali ministři vnitra ČR a Polska, kteří se setkali 4. října ve Varšavě. Setkání se uskutečnilo na pozvání polského ministra Jacka Cichockeho. Vedle bilaterálních rozhovorů navštívil ministr vnitra Jan Kubice laboratorní centrum pro výzkum výroby drog, které funguje v rámci polské policejní akademie a prohlédl si i centrální telekomunikační uzel ředitelství polské pohraniční policie.  

Bojem s drogovou kriminalitou se bude zabývat česko-polská pracovní skupina, jejíž vznik inicioval v květnu letošního roku v rámci bilaterálního jednání během zasedání ministrů vnitra Salcburského fóra ve Štiříně polský ministr vnitra.
 
„Ministerstvo vnitra se staví velmi pozitivně k česko-polské iniciativě omezit léčiva s obsahem pseudoefedrinu,“ řekl ministr Kubice. Připomněl, že čeští výrobci metamfetaminu velmi rychle zareagovali na zpřísňující se podmínky v Česku a léčiva s obsahem pseudoefedrinu, který je hlavní výchozí látkou pro výrobu amfetaminu, začali dovážet z Polska.

S problematikou drogové kriminality se Česká republika potýká v polském a německém pohraničí více, než je tomu na ostatních hranicích. V celém pohraničí s Polskem bylo v loňském roce zjištěno 504 drogových trestných činů. Oproti roku 2010, kdy bylo zjištěno 399 drogových trestních činů, se jedná o nárůst o 27 %.

Ministr Cichocki chce na jaře příštího roku pozvat k jednání ministry vnitra Polska, České republiky a Německa, aby prodiskutovali otázky bezpečnosti, drogové kriminality a krádeží motorových vozidel ve společných příhraničních oblastech.

Ministr Cichocki také poděkoval za pomoc českých policistů během šampionátu EURO 2012 v červnu letošního roku. Jejich mise byla v Polsku nejpočetnější a velmi účelná a úspěšná. Tradičně se osvědčila spolupráce specialistů na divácké násilí, kteří pracovali ve společných týmech na základě dlouhodobě ověřených operačních postupů.

Jana Kubiceho na cestě doprovázel 1. náměstek pro vnitřní bezpečnost Jan Hruška, vrchní ředitelka sekce pro mezinárodní vztahy Kateřina Flaigová a ředitel odboru azylové a migrační politiky Tomáš Haišman.
 
Pavel Novák
ředitel odboru tisku a PR

vytisknout  e-mailem