Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Bezpečnostní spolupráce se zeměmi jižního Kavkazu

Dne 18. září 2012 proběhla na půdě Ministerstva vnitra konference s názvem „Bezpečnostní situace v oblasti jižního Kavkazu z pohledu České republiky“, kterou organizoval odbor bezpečnostní politiky Ministerstva vnitra společně s vybranými experty z akademické obce. Konference byla součástí dlouhodobého projektu rozvojové spolupráce v oblasti bezpečnosti a prevence nelegální migrace financovaného z prostředků Zahraniční rozvojové spolupráce Ministerstva zahraničních věcí. 

Konference byla určena především těm expertům, kteří se budou v rámci rozvojové spolupráce se zeměmi jižního Kavkazu účastnit výjezdových misí do daného regionu. V rámci šesti odborných přednášek tak byl region představen v jeho geopolitické perspektivě a ekonomicko-sociálním kontextu. Rovněž byla popsána bezpečnostní situace v regionu a hlavní konfliktní oblasti. Nechyběly ani informace o zájmech a vazbách České republiky na jižní Kavkaz.

V rámci rozvojové spolupráce s jižním Kavkazem v oblasti bezpečnosti by měly na konferenci navázat expertní mise zástupců Ministerstva vnitra a Policie České republiky do daného regionu.

Odbor bezpečnostní politiky, 19. 9. 2012

vytisknout  e-mailem