Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Prohlášení ministra vnitra

Dnes ráno jsem byl jako nadřízený služební funkcionář policejního prezidenta informován příslušníky Generální inspekce o obvinění plk. Petra Lessy ze dvou přečinů.  

Situace je však natolik vážná a bezprecedentní, že jsem se rozhodl bezodkladně učinit kroky, které mi ukládá zákon o služebním poměru příslušníků bezpečnostních sborů. Z podkladů od Generální inspekce naprosto jasně vyplývá, že jsou dány důvody pro propuštění plk. Petra Lessy ze služebního poměru, a to na základě paragrafu 42 odstavce 1 písmena d) (zákona o služebním poměru příslušníků bezpečnostních sborů), který říká, že příslušník musí být propuštěn, jestliže porušil služební slib tím, že se dopustil zavrženíhodného chování, které má znaky trestného činu a je způsobilé ohrozit dobrou pověst bezpečnostního sboru.

 Petr Lessy tak byl dnešním dnem propuštěn ze služebního poměru. Vzhledem k tomu, že v takovéto situaci nemůže být Policie ČR bez vedení, rozhodl jsem dnešním dnem ustanovit plk. Martina Červíčka (podle ustanovení § 25 odst. 4 zákona o služebním poměru) na místo policejního prezidenta.
 
Jsem přesvědčen, že plk. Martin Červíček zabezpečí plynulý a bezproblémový chod policie a v jeho působení mu přeji mnoho úspěchů.


 
Jan Kubice
ministr vnitra
Odkazy do noveho okna

f_01.JPG

Tiskový brífink ministra vnitra 

Detailní náhled

f_02.JPG

Ministr vnitra Jan Kubice 

Detailní náhled

f_03.JPG

Ministr vnitra Jan Kubice 

Detailní náhled

f_04.JPG

Ministr vnitra Jan Kubice 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem