Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Mezinárodní seminář na odčerpávání výnosů z obchodování s lidmi

V pátek 20. července 2012 skončil třídenní mezinárodní seminář zaměřený na zajišťování výnosů pocházejících z trestné činnosti obchodování s lidmi. Této vzdělávací akce organizované v Praze Organizací pro bezpečnost a spolupráci v Evropě za podpory Ministerstva vnitra České republiky se zúčastnilo na 30 expertů z řad policejních vyšetřovatelů a finančních analytiků z České a Slovenské republiky, dále pak východní a jihovýchodní Evropy, jižního Kavkazu a stření Asie. 

Seminář byl zaměřený na posílení kapacit zástupců orgánů vynucujících právo v zjišťování finančních toků v rámci legalizace výnosů pocházejících z trestné činnosti, výměně informací o specificích ve vztahu k obchodování s lidmi, dále na identifikaci příkladů dobré praxe států, kteří mají v této oblasti zkušenosti. S případovými studiemi vystoupil mimo jiné detektiv seržant Fergal Harrington z irského Úřadu pro zajišťování výnosů (Criminal Assets Burelu), britský advokát Kennedy Talbot specializovaný na kriminální konfiskaci a civilní odškodňování a americký speciální agent Rex Setzer, vedoucí sekce v odboru Nezákonných financí a výnosů z trestné činnosti z Homeland Security Investigations.
   
Cílem semináře bylo také poukázat na skutečnost, že pachatelé obchodování s lidmi získávají z této trestné činnosti poměrně rozsáhlé zisky. Celosvětově se odhaduje, že roční zisky pachatelů dosahují částky 31,6 miliard dolarů. Jenom v rámci činnosti Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu služby kriminální policie a vyšetřování Policie ČR byl v roce 2011 na základě vedených trestních řízení pro trestné činy obchodování s lidmi a kuplířství zajištěn majetek v hodnotě 36.151.480,- Kč.

vytisknout  e-mailem