Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

V českých městech působí nově 50 asistentů prevence kriminality

Od července letošního roku působí v 11 městech Moravskoslezského, Středočeského a Ústeckého kraje 50 asistentů prevence kriminality. Celý projekt získal evropskou dotaci 37,7 milionů korun a asistenti mají tuto práci zajištěnou až do 30. června 2014.  

 
Asistent prevence kriminality není strážníkem ani čekatelem. Plní úkoly, které nejsou dle zákona o obecní policii svěřeny výhradně strážníku nebo čekateli,“ vysvětlila ředitelka odboru prevence kriminality Jitka Gjuričová. Dodala, že se asistent prevence kriminality podílí zejména na prevenci kriminality v obci, přispívá k ochraně a bezpečnosti osob a majetku či provádí dohled nad dodržováním čistoty na veřejných prostranstvích v obci.
 
Při své činnosti je asistent podřízen konkrétnímu strážníkovi-mentorovi, se kterým spolupracuje. Cílem projektu financovaného z Evropské unie je především zlepšit bezpečnostní situaci v sociálně vyloučených lokalitách či motivovat dlouhodobě nezaměstnané k nalezení pracovního uplatnění.
 
Projekt navazuje na Ministerstvem vnitra pilotně realizovaný Program prevence kriminality a extremismu – ÚSVIT. Ten zvýšil veřejný pořádek a bezpečí v sociálně vyloučených lokalitách a projevil se jako fungující nástroj zaměstnanosti.
 
Město
Počet asistentů prevence kriminality
Karviná
10
Ostrava
3
Havířov
2
Orlová
4
Kutná Hora
3
Litvínov
4
Chomutov
6
Most
4
Obrnice
2
Děčín
10
Šluknov
2
 
Pavel Novák
ředitel odboru tisku a PR
 

 

vytisknout  e-mailem