Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

První den základních registrů a první tisícovka výpisů, půl milionu transakcí

V průběhu prvního pracovního dne ostrého provozu základních registrů bylo prostřednictvím systému Czech POINT pořízeno téměř 1000 výpisů ze základních registrů (ZR). Prostřednictvím agendových informačních systémů úřadů připojených k základním registrům proběhlo téměř půl milionu transakcí. 

Přístup přes CzechPOINT@office využilo první den provozu hned 8 krajských úřadů, 11 statutárních měst a další desítky městských a obecních úřadů napříč celou republikou. U většiny z nich se jednalo o první seznámení s přístupem k údajům v ZR. Celkem bylo touto cestou vydáno 846 výpisů. U některých městských úřadů počet výpisů svědčí o plném provozním použití hned v první den provozu. Prostřednictvím agendových informačních systémů úřadů komunikovalo se základními registry 42 orgánů veřejné moci, celkově proběhlo v systému základních registrů během prvního dne ostrého provozu 482 566 transakcí.
 
Kromě připojených agendových informačních systémů přistupují úředníci  k referenčním údajům základních registrů i prostřednictvím inteligentních formulářů systému Czech POINT. Práce s nimi se v podstatě neliší od té, na kterou si zvykli při používání systému Czech POINT v předchozích letech.
 
Jestli základní registry skutečně fungují, si na kontaktní místa Czech POINT přišla vyzkoušet více než stovka občanů České republiky (vydáno bylo celkem 116 výpisů). Podle druhu požadovaných výpisů lze konstatovat, že většina výpisů sloužila skutečně k ověření funkčnosti systému.
 
 

Statistika prvního dne

 
846 výpisů
Přepážka
108 výpisů
Agendové informační systémy transakcí
482 566 transakcí

 Průběžné statistiky využívání základních registrů prostřednictvím Czech POINT budou k dispozici na www.czechpoint.cz

 
 
Pavel Novák
ředitel odboru tisku a public relations

vytisknout  e-mailem