Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Mezinárodní modelový seminář pro práci policie v multikulturní společnosti

Ve dnech 19. až 21. června se uskutečnil mezinárodní modelový seminář zaměřený na nácvik a aplikaci interkulturních kompetencí policie při práci v multikulturní společnosti. Třídenní seminář uspořádal odbor bezpečnostní politiky Ministerstva vnitra ČR ve spolupráci se zástupci Policie Severního Porýní – Vestfálska.  

Seminář byl určen styčným důstojníkům pro menšiny jednotlivých krajských ředitelství Policie ČR a lektorům policejních vzdělávacích institucí, kteří se problematikou práce policie v multikulturní společnosti zabývají. Účastníci semináře tak během tří dnů mimo jiné diskutovali nad aktivitami jednotlivých krajů na úseku menšin, věnovali se tématu multikulturní společnosti a z toho plynoucích důsledků pro policii či řešili výhody a nevýhody multikulturních policejních týmů. 
 
Seminář proběhl pod vedením zástupců Zemského policejního vzdělávacího institutu Carla Severinga v Münsteru. Tento institut se na danou oblast zaměřuje již více než deset let a je v rámci celé Spolkové republiky Německo považován za naprostou špičku. Hostující lektoři se dlouhodobě zabývají organizací a výukou seminářů pro policii zaměřených na interkulturní kompetence, islám, práci v multikulturním prostředí a extremismus. 
 
 
 
Pavel Novák
ředitel odboru tisku a PR

vytisknout  e-mailem