Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Školení konzulárních pracovníků k problematice obchodování s lidmi

Dne 4. června 2012 se na Velvyslanectví ČR v Kyjevě uskutečnilo školení konzulárních pracovníků k problematice obchodování s lidmi se zaměřením na specifika Ukrajiny. Občané Ukrajiny jsou společně s občany Rumunska nejčastěji pracovně vykořisťovanými cizinci na území ČR, zároveň obsazují první místo i ve statistikách pachatelů - cizinců tohoto trestného činu. 

Realizaci školení koordinoval odbor bezpečnostní politiky MV ČR ve spolupráci s Mezinárodní organizací pro migraci Praha a jejím zastoupením v Kyjevě, dále se na přípravě a realizaci školení podíleli policisté ze SPŠ a VPŠ Holešov a zástupci odboru konzulárních koncepcí a metodiky MZV.
 
Školení obsahovalo jak teoretickou, tak i praktickou část v podobě přednášek a nácviku vedení pohovorů se žadateli o vízum. Školení se zúčastnili konzulární pracovníci konzulárního oddělení Velvyslanectví ČR v Kyjevě a Generálních konzulátů ČR ve Lvově a Doněcku, které zajišťují konzulární servis pro oblasti identifikované jako nejrizikovější z hlediska dalšího možného vykořisťování občanů Ukrajiny na území ČR.
 
Jednalo se o vůbec první monotématické výjezdní školení k problematice obchodování s lidmi se zaměřením na specifickou profesní skupinu plnící důležitou roli v oblasti identifikace potenciálních obětí tohoto trestného činu. Školení bylo vyhodnoceno jako velmi přínosné a to jak ze strany Velvyslanectví ČR v Kyjevě, tak ze strany samotných účastníků.

vytisknout  e-mailem