Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Cestování na dovolenou letos za jiných podmínek

Ve středu 27. června 2012 končí možnost cestování dětí zapsaných v cestovních pasech rodičů. Pozor si dejte i při cestování například do Chorvatska. 

Nová pravidla pro cestován s dětmi po 26. červnu 2012
 
Ve středu 27. června 2012 vstupují v platnost nové podmínky pro cestování do zahraničí, které vycházejí z nařízení EU o pohybu osob platného pro všechny členské země EU. Skončí možnost cestování dětí zapsaných v cestovních pasech rodičů.
 
V následující letní sezóně bude platit povinnost každé osoby prokazovat se při cestách do zahraničí vlastním platným cestovním dokladem (občanským průkazem či pasem). To platí také při cestách po zemích EU či Schengenu.
 
Obecně budou platit následující pravidla:
  • Pokud cestujete do jiné země Schengenu či EU, stačí vám platný občanský průkaz. To platí i pro vaše děti.
  • Pokud cestujete do země mimo EU, potřebujete platný cestovní pas pro Vás i pro Vaše děti. 
 
Zvláštním případem je cestování na občanský průkaz například do Chorvatska
 
Občanský průkaz obecně není podle českých zákonů cestovním dokladem umožňujícím cestování do zemí mimo EU. Některé státy, jmenovitě Albánie, Bosna a Hercegovina, Černá Hora, Chorvatsko, Makedonie a Srbsko, umožňují občanům České republiky vstup a pobyt i s platným občanským průkazem.
 
Cesty do těchto zemí např. autem nebo autobusem pouze s občanským průkazem jsou na vlastní riziko. Cesty z českých mezinárodních letišť jsou možné pouze s pasem.
 
  
Další informace:
 
 
 
Pavel Novák
ředitel odboru tisku a public relations
 

vytisknout  e-mailem