Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Daruj krev se sportovci Ministerstva vnitra

Ve středu 25. dubna se v rámci projektu Daruj krev s Českým rozhlasem, na kterém se podílí i Centrum sportu Ministerstva vnitra, uskuteční již 67. podporované odběry krve. Patrony projektu jsou olympijští vítězové Martina Sáblíková, Jiří Ježek a Kateřina Emmons, členové Centra sportu MV.  

Akce se uskuteční v Praze a Plzni. Během středečního dopoledne tak budou moci zájemci darovat krev na transfuzních odděleních pražských nemocnic na Vinohradech, na Karlově náměstí, v Krči a v Ústřední vojenské nemocnici, díky níž budou odběry probíhat také přímo v budově Českého rozhlasu na Vinohradské 12. Pro Prahu se patrony projektu stali vynikající čeští sportovci Martina Sáblíková a Jiří Ježek.
 
Na pražské odběry naváže hudební odpoledne v areálu dejvického kampusu, kde v prostoru před Národní technickou knihovnou vystoupí DJs Radia Wave. Studenti i kolemjdoucí si budou moci osobně promluvit s tvářemi projektu a blíže se seznámit s problematikou dárcovství krve.
 
V Plzni pak budou odběry probíhat již od časného rána na transfuzním oddělení fakultní nemocnice. Svou tváří akci pro plzeňský kraj zaštítila místní rodačka Kateřina Emmons, která osobně přijde dárce podpořit.
 
Projekt Daruj krev s Českým rozhlasem podporuje bezplatné dárcovství krve již od roku 1992. Snaží se zejména prostřednictvím osvěty a šířením informací bourat veškeré mýty a obavy z odběrů. Smyslem je popularizace dárcovství a získávání nových pravidelných dárců.

vytisknout  e-mailem