Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Ministr vnitra jednal v Německu o příhraniční spolupráci

Ministr vnitra Jan Kubice se dnes 13. února 2012 v německém Hofu setkal se spolkovým ministrem vnitra Hansem-Peterem Friedrichem, s bavorským státním ministrem vnitra Joachimem Herrmannem a se saským státním ministrem vnitra Markusem Ulbigem. 

Hlavním tématem jednání byla spolupráce ve společných příhraničních regionech. Jednalo se o spolupráci v boji proti příhraniční trestné činnosti, zejména proti drogové a majetkové kriminalitě a převaděčství.
  
Společně jsme se dnes mimo jiné dohodli na tom, že zvláštní pozornost při spolupráci si zaslouží potírání drogové, majetkové a převaděčské trestné činnosti. Proto jsme se dnes dohodli na vytvoření pracovní skupiny složené se zástupců všech subjektů, které se zúčastnily Hofského dialogu. Tato pracovní skupina bude řídit další rozvoj spolupráce policejních a celních orgánů,“ uvedl po jednání ministr vnitra Jan Kubice.
  
Dále ministři diskutovali o problematice boje s nelegální migrací či o kontrolách v příhraničních oblastech. Na konci jednání podepsal ministr vnitra Jan Kubice a spolkový ministr vnitra Hans-Peter Friedrich „Ujednání mezi Ministerstvem vnitra České republiky a spolkovým ministerstvem vnitra o zřízení Společného centra česko-německé policejní a celní spolupráce Petrovice – Schwandorf“. Obsahem tohoto ujednání je zakotvení základních pravidel fungování Společného centra. Text ujednání reflektuje rovnocenné postavení obou pracovišť Společného centra nacházejícího se v Petrovicích a ve Schwandorfu.
  
„Tak jako našim německým přátelům i nám velice záleží na bezpečnosti občanů našich obou zemí, a proto vítám prohloubení vzájemné spolupráce,“ dodal na závěr Jan Kubice. 
 
 
 
Pavel Novák
ředitel odboru tisku a public relations
Odkazy do noveho okna

01.JPG

Česká delegace - v čele ministr vnitra J... 

Detailní náhled

02.JPG

Hans-Peter Friedrich, spolkový ministr v... 

Detailní náhled

03.JPG

Joachim Herrmann, bavorský státní minist... 

Detailní náhled

04.JPG

Marcel Wohlgemuth z odboru bezpečnostní ... 

Detailní náhled

05.JPG

plk. Jakub Frydrych, ředitel Národní pro... 

Detailní náhled

06.JPG

plk. Jaromír Kníže, ředitel Krajského ře... 

Detailní náhled

07.JPG

Jednání v Hofu 

Detailní náhled

08.JPG

Hans-Peter Friedrich, Jan Kubice, Joachi... 

Detailní náhled

09.JPG

Ministři vnitra podepisují ujednání 

Detailní náhled

12.JPG

Ministra vnitra Jan Kubice a vrchní star... 

Detailní náhled

13.JPG

Ministr vnitra Jan Kubice se zapisuje do... 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem