Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Akce „ŠUTR“ - připravená ozbrojená loupež

Z předem naplánovaného ozbrojeného loupežného přepadení je podezřelý nejen policista, ale také dvě civilní osoby.  

 

Pachatelé byli na jihu Čech zadrženi pracovníky inspekce, kteří se případem zabývali v součinnosti s policisty Kriminální policie a vyšetřování Územního odboru České Budějovice od měsíce února letošního roku, kdy dva kuklami maskovaní pachatelé po prostřižení drátěného oplocení zahrady vnikli do rodinného domku.
   
Policista pod pohrůžkou střelné zbraně se slovy „lehni si na zem a dej ruce za záda, dej mi kamínky a nic se ti nestane“ spoutal poškozenou ženu, přičemž jí páskou přelepili oči i ústa. Následně oba pachatelé prohledali dům, odcizili mobilní telefon spoutané ženy a drahé kameny ze sbírky vltavínů v hodnotě více než půl milionu korun českých. Lup si pachatelé rozdělili a ukryli s úmyslem jej prodat a peníze si ponechat pro vlastní potřebu. Velké množství z odcizených kamenů bylo zajištěno při domovních prohlídkách.
  
Státní zástupce Okresního státního zastupitelství v Českých Budějovicích zahájil trestní stíhání všech tří podezřelých pachatelů:   
  • policisty Krajského ředitelství policie Jihočeského kraje, Územní odbor České Budějovice pro podezření ze spáchání zločinu loupeže a přečinu porušování domovní svobody,
  • jedné civilní osoby pro podezření ze spáchání zločinu loupeže a přečinu porušování domovní svobody,
  • druhé civilní osoby pro účastenství ke zločinu loupeže a přečinu porušování domovní svobody.
  
 
Radka Sandorová
tisková mluvčí
Inspekce Policie České republiky

vytisknout  e-mailem