Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Prohlubování bezpečnostní spolupráce s Černou Horou

Ve dnech 17.–21. října 2011 byla uskutečněna expertní mise do Černé Hory. Za Českou republiku se jednání zúčastnili kromě zástupců odboru bezpečnostní politiky a sekce pro mezinárodní vztahy Ministerstva vnitra také představitelé Policejního prezidia a specializovaných útvarů Policie České republiky.  

Cílem mise bylo prostřednictvím expertních jednání navázat kontakty s černohorskými protějšky a diskutovat styčné body budoucí dlouhodobé spolupráce. Mezi diskutované problematiky patřila mezinárodní policejní spolupráce, boj proti organizovanému zločinu, finanční kriminalitě a korupci, pašování drog a terorismu. Důležitým bodem expertní mise bylo vyjednávání o smlouvě o policejní spolupráci.
 
Expertní mise bylo možné realizovat díky programu Rozvojové spolupráce se zeměmi západního Balkánu, který financuje Ministerstvo zahraničních věcí a v oblasti bezpečnostní spolupráce koordinuje odbor bezpečnostní politiky Ministerstva vnitra. Program od roku 2005 přispívá k upevňování vztahů a posilování spolupráce mezi bezpečnostními složkami západobalkánských zemí a České republiky.
 
Zpráva o návštěvě české delegace v Černé Hoře je také na portálu Policie Černé Hory (v černohorštině).

Přijetí české delegace policejním prezidentem Černé Hory. Zleva pplk. Jiří Trojáček, styčný policejní důstojník ČR v Bělehradě; plk. JUDR. Jiří Veselý, náměstek ředitele Útvaru pro odhalování korupce a finanční kriminality a vedoucí české delegace; Mgr. Kateřina Flaigová-Vronská, vrchní ředitelka sekce pro mezinárodní vztahy Ministerstva vnitra; Ing. Václav Dobeš, konzulární jednatel České republiky v Černé Hoře; PhDr. Hana Hubáčková, velvyslankyně České republiky v Srbsku, Veselin Veljović, policejní prezident Černé Hory.Přijetí české delegace policejním prezidentem Černé Hory 1)

 

 

Přijetí české delegace na Speciální protiteroristické jednotce Černé Hory.Přijetí české delegace na Speciální protiteroristické jednotce Černé Hory.

 

Přijetí české delegace na Speciální protiteroristické jednotce Černé Hory.Přijetí české delegace na Speciální protiteroristické jednotce Černé Hory.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pozn. 1: Zleva pplk. Jiří Trojáček, styčný policejní důstojník České republiky v Bělehradě; plk. JUDR. Jiří Veselý, náměstek ředitele Útvaru pro odhalování korupce a finanční kriminality a vedoucí české delegace; Mgr. Kateřina Flaigová-Vronská, vrchní ředitelka sekce pro mezinárodní vztahy Ministerstva vnitra; Ing. Václav Dobeš, konzulární jednatel České republiky v Černé Hoře; PhDr. Hana Hubáčková, velvyslankyně České republiky v Srbsku, Veselin Veljović, policejní prezident Černé Hory.

 

vytisknout  e-mailem