Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Zařízení služeb Ministerstva vnitra ušetří díky dodatku k nájemní smlouvě se společnostní Temparano 130 mil. korun

Zařízení služeb Ministerstva vnitra (ZSMV) uzavřelo v září 2011 se společností Temparano dodatek k nájemní smlouvě o hospodaření s majetkem lázeňských domů Ministerstva vnitra. Nové podmínky přinesou rezortu milionové úspory i výrazné zhodnocení majetku.  

ZSMV díky podmínkám dodatku odpadne povinnost provádět investice do pronajatého majetku. Za nájemní období tak dojde k úspoře ve výši cca 130 milionů korun. V dodatku byly dále nově dohodnuty povinnosti nájemce provádět údržbu a opravy majetku ze svého. Ministerstvo vnitra tak nebude vynakládat žádné další finanční prostředky do běžných úprav a oprav objektů.

 Nájemce se kromě toho zavázal investovat do konce nájemní smlouvy dalších 170 milionů korun do dalšího zhodnocení pronajatého majetku. Tyto prostředky investuje Temparano po odsouhlasení pronajímatele např. na rekonstrukce majetku. V roce 2028 se tak MV vrátí majetek zhodnocený o 170 milionů korun.

 Lázeňský dům Myslivna dostane nového nájemce

Z dodatku nájemní smlouvy také vyplývá, že ZSMV převezme od společnosti Temparano zpět areál lázeňského domu Myslivna v Karlových Varech a připraví nové výběrové řízení na jeho pronájem.

 Všechny ostatní lázeňské domy zůstávají společnosti Temparano v nájmu. Jeho výše zůstává nezměněná.

 K uzavření dodatku dospěly oba subjekty na základně jednání, které vyvolalo ZSMV poté, co Temparano v rozporu s nájemní smlouvou pronajalo v září minulého roku bez vědomí MV lázeňský dům Myslivna v Karlových Varech třetí osobě.

  

Pavel Novák
ředitel odboru tisku a public relations
 

vytisknout  e-mailem