Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Předání nebohemikálních archiválií do Polska

Ve čtvrtek 22. září 2011 byla podepsána dvě Memoranda o vydání nebohemikálních archiválií do Polské republiky. Slavnostního aktu, který se konal v budově Národního archivu v Praze 6, se zúčastnil velvyslanec Polské republiky v ČR Jan Pastwa. 

Memoranda za polskou stranu podepsal Wojciech Kowalski, zmocněnec Ministerstva zahraničních věcí pro záležitosti restitucí kulturního majetku. Za českou stranu memoranda podepsali ředitel Státního oblastního archivu v Zámrsku Petr Zimmermann a ředitel Zemského archivu v Opavě Karel Müller.
 
Tento akt dobré vůle České republiky vychází z Usnesení vlády o převodu některých archiválií ve vlastnictví České republiky do zahraničí. Obdobným způsobem již proběhlo předání archiválií do Saska a Rakouska a připravuje se vydání archivního souboru do Bavorska.
 
V případě Polska budou do Státního archivu ve Wroclawi předány archivní fondy Velkostatek Medzylesie, Velkostatek Wilkanów a Úřad zemského rady Boleslawiec ze Státního oblastního archivu v Zámrsku a archivní fond Velkostatek Zabkowice Slaskie – Ziebice ze Zemského archivu v Opavě.
 
V rámci slavnostního aktu byla polským partnerům předána symbolická archiválie – účetní kniha z fondu Velkostatek Zabkowice Slaskie – Ziebice.
 
 
 
Pavel Novák
ředitel odboru tisku a public relations

vytisknout  e-mailem