Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Ministr vnitra jednal s nizozemským ministrem o azylové a migrační politice EU

Otázka migrační a azylové politiky Evropské unie či nizozemská pozice k migrační politice EU byla hlavní témata dnešního setkání ministra vnitra Jan Kubice s nizozemským ministrem pro imigraci a azyl Gerardusem Leersem. Ministři se během jednání shodli na tom, že pozice České republiky a Nizozemska si jsou k migrační politice EU v řadě ohledů velmi blízké. 

„S panem ministrem Leersem jsme jednali především o azylové politice a migraci na území Evropské unie a o sbližování legislativy obou zemí, ale i celé Evropské unie, v rámci této problematiky,“ uvedl ministr Kubice s tím, že jednání bylo velmi přínosné.
  
„Proběhla mezi námi velmi dobrá a otevřená diskuze, která se týkala různorodé problematiky, mezi kterou patří evropský azylový systém a slučování rodin,“ dodal nizozemský ministr. Zdůraznil, že Evropa stojí před výzvou nalezení odpovědí v hledání řešení na problémy migrace, které souvisí nejenom s migrací samotnou, ale také s participací a integrací těch, kteří nově do Evropy přichází. „Není možná efektivní imigrace bez participace a integrace,“ uzavřel nizozemský politik.
 
Cílem Nizozemí je otevřít diskusi o možných úpravách stávající evropské legislativy, které by mohly zefektivnit správu některých problematických aspektů migrace do EU. Nizozemské návrhy se týkají:
  • Směrnice o slučování rodiny
  • Směrnice o dlouhodobě pobývajících rezidentech
  • Směrnice o volném pohybu osob
  • a části legislativy, kterou se řídí evropská azylová politika
„Česká republika sdílí s Nizozemskem základní ideu, kterou se řídí návrhy prezentované v nizozemském pozičním dokumentu – řízení migrace do EU je nezbytné propojit s fungujícími opatřeními pro integraci přistěhovalců,“ dodal Tomáš Haišman, ředitel odboru azylové a migrační politiky MV.
 
Ministerstvo vnitra ČR tak bylo jednou ze zastávek nizozemského ministra na tzv. “tour des capitales”. Během svých návštěv informuje Gerardus Leers své kolegy z členských zemích EU o nizozemské pozici k migrační politice Evropské unie. 
 
 
Pavel Novák
ředitel odboru tisku a public relations
Odkazy do noveho okna

vytisknout  e-mailem