Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Akce „WILÍK“ – policistka dealerkou

Zadržením na pracovišti a návrhem na zahájení trestního stíhání policistky Krajského ředitelství Policie České republiky Ústeckého kraje, Územního odboru Teplice, oddělení hlídkové služby byla ukončena akce s pracovním názvem „WILÍK“. Policistka je podezřelá ze spáchání přečinu zneužití pravomoci úřední osoby a přečinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy. 

 

V průběhu prověřování této podezřelé policistky bylo zjištěno, že v rámci své služební činnosti opakovaně, a to nejméně od dubna loňského roku, zneužívala policejní informační systémy. Získané informace o probíhajících trestních řízeních a opatřeních činěných ze strany policie poskytovala kriminálně závadovým osobám a narkomanům. Odměnou přijímala úplatky jak ve formě finanční hotovosti, tak ve formě psychotropní látky pervitin. Sama policistka je nejen uživatelkou drog, ale také drogy k prodeji nabízí dalším osobám. Na nákup nepovolených látek získávala finanční prostředky pomocí webové stránky, kde nabízela erotické služby.
 
Okresnímu státnímu zastupitelství v Ústí nad Labem byl podán návrh na zahájení trestního stíhání podezřelé policistky a státní zástupce jej akceptoval. Soudce vzal obviněnou policistku do vazby.
 
 
Radka Sandorová
tisková mluvčí
Inspekce Policie České republiky

vytisknout  e-mailem