Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Ministr vnitra a policejní prezident v Rumburku

Včera večer, 25. srpna 2011, ministr vnitra Jan Kubice a jeho náměstek Mgr. Jaroslav Hruška společně s policejním prezidentem plk. Mgr. Petrem Lessy a náměstkem policejního prezidenta pro vnější službu plk. Mgr. Vladislavem Husákem navštívili Rumburk. Jednání se zúčastnila i zmocněnkyně Vlády ČR pro lidská práva Mgr. Monika Šimůnková. 

 

Pozvání rumburského starosty Jaroslava Sykáčka přijali starostové Šluknova, Varnsdorfu a Nového Boru. V úvodu rumburský starosta přivítal hosty a nastínil problémy s bezpečnostní situací ve městě. V této souvislosti upozornil na nárůst počtu obyvatel v Rumburku a zhoršující se bezpečnostní situaci v posledních letech. Následně požádal ministra vnitra a policejního prezidenta o pomoc a podporu v řešení uvedeného problému v Rumburku. Podobné požadavky na řešení bezpečnostní situace zazněly i z úst ostatních starostů, kteří zároveň poděkovali vedení policie a Ministerstva vnitra za rychlou reakci na situaci ve Šluknovském výběžku. V této souvislosti pozitivně vyhodnotili efektivitu zvýšení hlídkové činnosti v rizikových oblastech. Na jejich slova zareagovala i vládní zmocněnkyně, která je vyzvala k dalšímu dialogu při řešení dlouhodobé situace v tomto regionu.
  
Policejní prezident zhodnotil specifické problémy, se kterými se policie v oblasti Šluknovského výběžku setkává. „Bude potřeba trvale posílit některá obvodní oddělení na základě vyhodnocení zatíženosti policistů zdejších základních policejních útvarů. Musíme udělat maximum pro to, abychom zamezili dalšímu stupňování problémů a rozvoji extremismu v této lokalitě,“ zakončil své vystoupení.
  
Náměstek ministra vnitra navázal na slova policejního prezidenta. „Zaznělo zde několik návrhů na legislativní změny v oblasti bezpečnosti.“ V této souvislosti nabídl starostům podporu v prosazování záměrů legislativních změn a podporu v oblasti prevence kriminality.
 
Závěrem ministr vnitra navrhl další společné jednání, na kterém bude vyhodnocen vývoj bezpečnostní situace v rizikových oblastech regionu.

vytisknout  e-mailem