Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Ministerská konference Salcburského fóra v Kitzbühelu

Budoucnost Schengenu či boj proti kybernetické kriminalitě byla témata setkání ministrů vnitra tzv. Salcburského fóra (regionální uskupení členských států EU ze střední a jihovýchodní Evropy, které se věnuje spolupráci v oblasti vnitřních věcí). Fórum se uskutečnilo ve dnech 28. a 29. června v rakouském Kitzbühelu a za českou stranu se ho zúčastnil náměstek ministra vnitra pro mezinárodní vztahy Viktor Čech.  

Česká republika využila této příležitosti k ohlášení kandidatury bývalého policejního prezidenta Oldřicha Martinů na funkci náměstka ředitele Europolu a vyzvala partnerské země ze Salcburského fóra k podpoře tohoto kandidáta.
 
Na programu této konference bylo několik aktuálně velice významných otázek týkajících se spolupráce a koordinace členských států Salcburského fóra v rámci EU. Velká pozornost byla věnována zejména budoucnosti Schengenu. Salcburské fórum potvrdilo svou plnou podporu Bulharsku a Rumunsku, aby se obě země co nejdříve staly součástí schengenského prostoru bez kontrol na vnitřních hranicích.
 
 Členové Salcburského fóra dále zdůraznili přínos Schengenu a volného pohybu osob pro občany EU. Dalším významným tématem byl boj proti kybernetické kriminalitě, který v současnosti představuje jednu z největších výzev v oblasti vnitřní bezpečnosti. Salcburské fórum podpořilo vytvoření Evropského centra pro kybernetickou kriminalitu do roku 2013. Ministři vnitra také pozitivně zhodnotili výsledky maďarského předsednictví v Radě EU a vyslechli prezentaci priorit navazujícího polského předsednictví, které bude stát v čele Evropské unie v druhé polovině roku 2011.
 
Dne 29. června se této konference zúčastnili také ministři vnitra ze zemí západního Balkánu a Moldavska. Zástupci Salcburského fóra společně s těmito partnery zhodnotili aktuální situaci po zavedení bezvízového režimu pro státní příslušníky zemí západního Balkánu a diskutovali o posilování operativní policejní spolupráce.
 
 
Markéta Matlochová
zástupkyně ředitele odboru tisku a public relations

vytisknout  e-mailem