Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Daruj krev s Českým rozhlasem!

Tento apel jste mohli slyšet nebo číst už víc než šedesátkrát, poprvé v prosinci 1992 v Brně, kde se tradice odběrů zorganizovaných rozhlasem zrodila. Projekt vznikl s cílem popularizovat dárcovství krve, které mají transfuzní stanice stále nedostatek, a získat nové bezplatné dárce. Obojí se organizováním hromadných odběrů s Českým rozhlasem daří naplňovat. 

Tentokrát je to ale trochu jiné: na letošní červnové akci se s Českým rozhlasem podílí Centrum sportu Ministerstva vnitra, jehož zaměstnanci – špičkoví sportovci a reprezentanti ČR – budou dárcovství krve propagovat. A protože, jak známo, příklady táhnou, mnozí z nich budou nejen mluvit, ale také sami konat a krev darují.
   
Stane se tak u příležitosti Světového dne dárců krve v úterý 14. června 2011 od 8 do 14 hodin. Zájemci, kteří přijdou darovat krev do speciálně zřízené transfuzní stanice v historické budově Českého rozhlasu, budou mít šanci se potkat s olympijskou vítězkou a sportovkyní Centra sportu Ministerstva vnitra Martinou Sáblíkovou. Ta bude od 10 do 11 hodin hostem veřejného živého vysílání Radiožurnálu, po něm se ještě uskuteční autogramiáda. K příjemné atmosféře přispěje živá hudba a všichni dárci dostanou malý dárek.
 
Každý, kdo je ochotný se o trochu vlastní krve podělit s někým potřebným, je v Praze 2 na Vinohradské 12 srdečně vítán!
 
 
Víte, že…
… Česká republika má nedostatek nových dárců, takže nedokáže pokrýt ani vlastní potřebu krve, kterou přitom může potřebovat každý z nás.
…dárcem se může stát každý ve věku od 18 do 65 let, podmínkou je samozřejmě dobrý zdravotní stav. Muži mohou darovat krev čtyřikrát ročně, ženy třikrát ročně. Bezpříspěvkový dárce má možnost snížit si základ daně z příjmu při ročním zúčtování o 2000,- Kč za každý odběr krve.
… na nekomplikované ortopedické operace je potřeba jedna až tři krevní konzervy, na složitější operace je potřeba i deset jednotek krve po 300 ml a pět až šest jednotek mražené krevní plazmy.
… průměrně dostane každý obyvatel České republiky během svého života krevní transfuzi pětkrát a lék vyrobený z krve čtrnáctkrát.

vytisknout  e-mailem