Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Konference "Rovné příležitosti“ v roce 2011

Ve čtvrtek 9. června 2011 uspořádalo Ministerstvo vnitra ve spolupráci s Gender Studies, o.p.s., v pořadí již třetí ročník konference "Rovné příležitosti". 

"Tato konference je něčím v Evropě zcela unikátním, a protože Evropská unie klade na agendu rovnosti velký důraz, jsem rád, že právě my můžeme být tímto způsobem vzorem," utvrdili přítomné Ondřej Veselský, pověřený zastupováním náměstka ministra vnitra pro veřejnou správu, legislativu a archivnictví, spolu s Lindou Sokačovou, ředitelkou Gender Studies, o.p.s.

Zástupkyně Ministerstva práce a sociálních věcí Adéla Purschová pobídla přítomné, aby své nápady a myšlenky ztvárnili v projektech odpovídajících výzvě pro rovné příležitosti. Kraje, obce, neziskové organizace a další mohou získat nemalé evropské dotace a využít k tomu poradenskou podporu MPSV.

Očekávaného vyhlášení vítězných úřadů v 5. ročníku soutěže Úřad roku "Půl na půl" se ujal Václav Velčovský z odboru veřejné správy Ministerstva vnitra. Potěšil kraj Vysočina, který získal prvenství v kategorii krajských úřadů. Z obcí třetího typu zvítězil stejně jako loni úřad městské části Prahy 18. Studénka, matador v soutěži, obsadila první místo mezi obcemi druhého typu a obec Staňkovice vyhrála v kategorii obcí prvního typu. Zástupci vítězů se bezprostředně po vyhlášení výsledků podělili o své zkušenosti s vytvářením rovných příležitostí.

V odpoledním programu na téma gender pohovořili Petr Pavlík z Fakulty sociálních studií UK a zástupci veřejné i soukromé správy. Nechyběla Pavla Špondrová z Úřadu vlády ani Linda Sokačová z Gender Studies, o.p.s., Fórum 50 % zastupovala Jana Kavková.

Na závěr konference vyhlásil ředitel odboru řízení lidských zdrojů Zdeněk Pelc 6. ročník soutěže.

Kontaktní osobou pro oblast rovnosti žen a mužů v resortu Ministerstva vnitra je Mgr. Eva Ferrarová: ferrarova@mvcr.cz.

  

Pavel Novák
ředitel odboru tisku a public relations

  

Odkazy do noveho okna

vytisknout  e-mailem