Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Rada ministrů podpořila informační bezpečnost v Evropě

Rada ministrů pro telekomunikace a informační společnost na svém zasedání 27. května 2011 v Bruselu schválila prodloužení mandátu Evropské agentury pro bezpečnost sítí a informací (ENISA) do 13. září 2013. Prodloužení mandátu umožní diskusi o dalším směřování agentury a jejích úkolech, které musí v oblasti informační bezpečnosti plnit. 

Oblast informační bezpečnosti se na jednání Rady EU odrazila rovněž v závěrech k ochraně kybernetické informační společnosti a následující debatě, kdy náměstek ministra vnitra Viktor Čech uvedl: „K tomu, abychom byli připraveni čelit kybernetickým hrozbám, bychom měli především přesně vědět, kdo je za danou problematiku zodpovědný a komu v okamžiku kybernetického útoku zavolat podobně, jako víme, že při ohrožení života můžeme na svém telefonu vytočit číslo 112.“
 
V neposlední řadě přijala Rada ministrů závěry k evropskému akčnímu plánu pro eGovernment na léta 2011–2015, které se zaměřují především na zvýšení používání elektronických služeb jak ze strany občanů, tak firem. Česká republika je zde vysoko nad evropským průměrem a již nyní překračuje cíl stanovený Evropskou komisí pro rok 2015 o 12 %. Jak ale uvedla místopředsedkyně Evropské komise Neelie Kroes, v dalším směřování eGovernmentu je nutné se zaměřit nejen na národní projekty, ale rovněž na přeshraniční služby tak, aby mohli všichni plně využívat svobody pohybu, kterou jim Evropa nabízí.
 
 
 
Pavel Novák
ředitel odboru tisku a public relations

vytisknout  e-mailem