Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Zájem na vzniku Národního centra pro krizovou připravenost trvá

Zástupci Ministerstva vnitra, Hasičského záchranného sboru ČR, Královéhradeckého kraje a města Hradec Králové podepsali Memorandum o porozumění k Národnímu centru pro krizovou připravenost. 

Přípravy projektu byly na konci loňského roku ukončeny kvůli nedostatku finančních prostředků na realizaci celého projektu a kvůli hrozbě, že by ČR přišla kvůli nedodržení podmínek o značnou část poskytnutých finančních prostředků ze Strukturálních fondů EU.
 
Signatáři budou podporovat vznik centra, jehož smyslem je mj. výcvik složek Integrovaného záchranného systému pro celou Českou republiku, v původně plánované lokalitě letiště v Hradci Králové. Základem dohody je závazek pokračovat v přípravných pracích a snaha všech signatářů vyvinout maximální snahu o nalezení způsobu financování, a to z rozpočtových i mimorozpočtových zdrojů.
 
„Domnívám se, že myšlenka Národního centra pro krizovou připravenost je smysluplná, proto jsem Memorandum podpořil. Stejně tak podporuji snahu o nalezení způsobu financování včetně případného financování ze Strukturálních fondů EU v budoucím programovém období v letech 2014 až 2020,“ uvedl ministr vnitra Jan Kubice s tím, že si uvědomuje potřebu neustále zvyšovat kvalitu činnosti IZS ČR i nutnost jeho propojení s obdobnými záchrannými systémy v okolních zemích.
 
 
Pavel Novák
ředitel odboru tisku a public relations

vytisknout  e-mailem