Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Druhé kolo výběrových řízení na odprodej nepotřebného nemovitého majetku MV

Dne 18. dubna 2011 byla v resortu Ministerstva vnitra vyhlášena druhá kola výběrových řízení na odprodej nepotřebného nemovitého majetku. 

Aktuálně se nabízí celkem 76 nemovitostí za cca 380 mil. Kč. Předmětem nabídky jsou pozemky, garáže, objekty bydlení, sklady,  bývalé služebny Policie ČR apod. Z hlediska dalšího možného využití lze jako na zajímavou nabídku upozornit na odprodej areálu bývalých kasáren v Klecanech za minimální kupní cenu 64,7 mil. Kč a odprodej části bývalého technickoprovozního areálu v Zelenči, kde byla stanovena minimální kupní cena ve výši 78,0 mil. Kč.

Informace o vyhlášených výběrových řízeních  jsou zveřejněny souhrnně na oficiálním serveru Ministerstva vnitra v sekci Nabídky a zakázky, v části Nabídka majetku, dále  na internetových stránkách Zařízení služeb pro Ministerstvo vnitra a na veřejném realitním serveru Reality.cz. Bližší informace pak zveřejňují na domovských stránkách jednotlivé prodávající útvary - organizační složky státu Ministerstva vnitra. Aktuálně vyhlášené kolo výběrového řízení trvá do 12. května 2011.

V prvním společném kole výběrových řízení, které proběhlo od 7. března do 7. dubna 2011, byly přijaty nabídky zájemců na odkoupení osmi nemovitostí za cca 36 mil. Kč, což považuje Ministerstvo vnitra, s ohledem na současný stav realitního trhu, za úspěch. Kromě splnění jednoho z požadavků usnesení vlády č. 1/2011 - Strategie vlády v boji proti korupci na období let 2011 a 2012, t. j. zveřejňování prodeje majetku státu na oficiálních serverech, došlo zároveň i ke zvýšení informovanosti široké veřejnosti o odprodávaných nemovitostech, což by se mělo dále pozitivně projevit v naplňování plánovaných příjmů státního rozpočtu.

Pavel Novák
ředitel odboru tisku a public relations

vytisknout  e-mailem