Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Ministerstvo vnitra přichází s „datovou schránkou do kapsy“

Bezpečně, pohodlně a prakticky z jakéhokoliv počítače. Uživatelé datových schránek mají nyní možnost odkudkoliv plnohodnotně obsluhovat své datové schránky bez nutnosti instalace dalších programů a certifikátů.  

Ministerstvo vnitra totiž zdarma nabízí ke stažení balíček potřebných doplňků, který je možné nahrát na flash disk či jiné paměťové médium s možností zápisu. Uživatelé tak mají k dispozici jakousi vlastní oficiální mobilní kancelář.
 
Balíček obsahuje Software602 Form Filler Portable a Mozilla Firefox Portable. Pokud je uživatel nahraje např. na flash disk, může jeho prostřednictvím plnohodnotně využívat webový portál datových schránek na jakémkoliv počítači s podporovanou verzí operačního systému Windows.
 
Bezpečné a plnohodnotné připojení
Software602 Form Filler Portable je aplikace určená k použití tam, kde není možné nebo účelné instalovat aplikace běžným způsobem. Zařazení internetového prohlížeče Mozilla Firefox Portable do balíčku zase dává možnost pracovat s příslušnými formuláři přímo v prostředí internetového prohlížeče. Kompletní balíček tak umožňuje práci s datovými schránkami či jinými internetovými aplikacemi, které využívají rozšíření pro práci s inteligentními formuláři.
 
Prohlížeč umožňuje nejen bezpečné přihlášení do datové schránky na jakémkoliv počítači s operačním systémem Windows, ale díky integrovanému doplňku také plnohodnotně pracovat s datovými zprávami. V prohlížeči jsou vloženy i kořenové certifikáty certifikačních autorit PostSignum, eldentity a I.CA
 
Přenosný balíček je ke stažení na:
https://www.mojedatovaschranka.cz/static/pages/doplnek_pro_windows.html
 
Postupná cesta k mobilní kanceláři
Prvním krokem k plnohodnotnému mobilnímu přístupu do schránky bylo zavedení funkce náhledu datové zprávy v říjnu 2010. Díky této funkci lze číst i stahovat datové zprávy i z počítačů, v nichž není nainstalovaný 602XML Filler. Lidé si tak mohou přečíst datové zprávy např. i o dovolené z internetové kavárny. Loňská novinka také poskytuje náhled do zpráv i z tzv. Smartphonu, nicméně není možné datové zprávy odesílat.
 
Kompletní tiskovou zpráva o náhledu datové zprávy naleznete zde.
 
 
 
Pavel Novák
ředitel odboru tisku a public relation

vytisknout  e-mailem