Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

České policisty školil australský odborník na práci s menšinami

Ve dnech 4. až 24. března 2011 se z podnětu Odboru bezpečnostní politiky MV uskutečnila expertní mise australského odborníka Ivana George Kolarika na téma community policing v oblasti práce policie s menšinami. 

Ivan G. Kolarik, který se dlouhodobě věnuje problematice práce policie zaměřené na komunikaci a spolupráci s menšinami, se během svého téměř měsíčního působení v Česku setkal nejenom s ministrem vnitra Radkem Johnem či policejním prezidentem plk. Petrem Lessym, ale navštívil i Parlament ČR či Vyšší policejní školu Hrdlořezy.
 
Na svých četných přednáškách pak přivítal jak zástupce z řad policie, tak i další zaměstnance MV, představitele samospráv či neziskového sektoru. Prostřednictvím svých prezentací seznámil Kolarik posluchače například s australským modelem práce policie s menšinami s akcentem na community policing či systémem vzdělávání policistů v oblasti menšin.  
 
Kolarik během přednášek vyzdvihl význam vzájemné spolupráce, která je klíčová pro práci policie s menšinami. „Policie nemůže svoji práci plnit bez podpory komunity, musí mít její důvěru, musí s ní spolupracovat,“ vysvětlil.
 
Zdůraznil také význam policejní profese, která je v Austrálii vysoce ceněná. „V Austrálii jsme hrdi na tuto profesi, neustále se snažíme zkvalitnit naše služby,“ dodal.
 
Kolarik, který se narodil v Praze a má tak silné vazby na Českou republiku, je uznáván jako průkopník policejních služeb pro kulturní menšiny. Jako první na pozici Poradce pro etnické záležitosti v Austrálii (policejní sbor státu Victoria) zavedl nové odvětví práce policie specificky zaměřené na komunikaci a spolupráci s menšinami, přičemž propracovaný, funkční a dlouhodobě uplatňovaný systém australské policie se stal významnou inspirací pro většinu policejních sborů v EU.
 
 
 
 
Pavel Novák
ředitel odboru tisku a public relations

vytisknout  e-mailem