Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Ministr vnitra debatoval v Jihomoravském kraji

Pátek 18. března 2011 strávil Radek John v samém centru jižní Moravy. Den zahájil v doprovodu policejního prezidenta plk. Petra Lessyho návštěvou krajského ředitelství PČR, které vede plk. Tomáš Kužel. Hovořilo se zde o bezpečnostní situaci v kraji i o reformě cizinecké policie. 

Policie Jihomoravského kraje se může pochlubit čerstvě nabytou značkou Ethnic friendly. Již tradičně ji uděluje sdružení IQ Roma servis českým zaměstnavatelům, jejichž personální politika odpovídá zásadám rovného zacházení s obyvatelstvem různého etnického původu. Ocenění předcházelo roční důkladné šetření. „Je to u policie první „vlaštovka“ svého druhu. Jsem moc rád, že se v policii objevila, a musím zdůraznit, že se jedná o celoplošné poděkování nejen vedení, ale i policistům v přímém výkonu služby,“ neskrýval radost ministr vnitra a dodal: „Brzy jedu do Mikulova, kde se seznámím s rakouskou ministryní vnitra. Těší mě, že budu moci jihomoravské policisty vychválit.“
 
Na Vyšší policejní škole PČR v Brně se s ministrem vnitra, policejním prezidentem plk. Petrem Lessym, plk. Tomášem Kuželem a dalšími setkalo na 120 zástupců policejních složek Jihomoravského kraje. K hlavním tématům patřily aktuální otázky změn v platech, policisté otevřeli také diskusi, zda vykonávat či nevykonávat vše, co dosud. „Vzájemně jsme si řekli, co pro sebe můžeme udělat,“ zhodnotil Radek John.
 
Po zajímavé debatě s policisty se Radek John přesunul na Krajské ředitelství HZS za plk. Jiřím Pelikánem. Hasiči ministrovi předvedli brněnskou stanici a prezentovali mu práci i techniku HZS Jihomoravského kraje. Radek John poté hasiče pochválil slovy: „Oceňuji myšlenky, jak vylepšit stanici bez tvrdého dopadu na státní rozpočet a zároveň musím říci, že mám po této prezentaci pocit bezpečí. Ostatně, že je oprávněný, potvrzují i statistiky.“
 
Krajští hasiči se intenzivně zabývají preventivně-výchovnou činností. Pro děti připravili mimo jiné projekt Hasík, do kterého je zapojeno na 90 škol a ročně je schopen oslovit tématem požární ochrany až 5000 dětí.
 
 
Pavel Novák
ředitel odboru tisku a public relations

vytisknout  e-mailem