Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Radek John navštívil Hradec Králové, řešil i pochod DSSS v Novém Bydžově

V pátek, 11. března, odjel ministr vnitra Radek John do Hradce Králové na setkání s tamějšími policisty a hasiči. Během návštěvy se také věnoval bezpečnostním opatřením, která je potřeba přijmout kvůli sobotnímu pochodu Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS) v Novém Bydžově. 

„Policie je naprosto perfektně připravená. Pevně věřím, že maximálně zafungují antikonfliktní týmy a že žádného masivnějšího zásahu nebude třeba," řekl k situaci v Novém Bydžově Radek John.
 
Již po příjezdu do historického centra Královéhradeckého kraje se setkal s policejními odboráři, a to jak z řad příslušníků policie, tak i občanských zaměstnanců. Jednání se zúčastnil i policejní prezident Petr Lessy.
 
Jsem rád za všechny konkrétní podněty, které jsem od odborářů dnes obdržel. Některé jsem začal okamžitě řešit s policejním prezidentem a krajským ředitelem.  Škoda, že podobné podněty nedostávám od pražských předáků, které se mnou přes opakované výzvy nekomunikují,“ zkonstatoval ministr John.
 
Poté následovalo jednání s krajským ředitelem Hasičského záchranného sboru Františkem Menclem a krajským ředitelem Policie České republiky brig. gen. Petrem Přibylem. S hasiči se ministr věnoval podpoře pilotního projektu společného pracoviště IZS 112, který je v procesu schvalování. Účastnící setkání se však zabývali i podporou hasičských stanic v regionu.
 
Ministr se v rámci své návštěvy setkal také se 70 policisty ve výkonu služby, kdy se kromě platů řešila hlavně otázka stabilizace policie a vývoj v budoucích letech. V diskusi zaznělo i téma různých mediálních fám či dezinterpretací a mediálního obrazu policie.
 
 
Pavel Novák
ředitel odboru tisku a public relations
Odkazy do noveho okna

vytisknout  e-mailem