Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Zapojte se do diskuse o budoucnosti elektronického podpisu

Evropská komise zahájila veřejnou konzultaci k elektronickému podpisu a elektronické identifikaci. Cílem je mj. rozšířit využívání elektronického podpisu a zvýšit důvěru v online služby. 

„Veřejné konzultace představují začátek složitého legislativního procesu, na jehož konci je nová právní úprava, v tomto případě přezkum Směrnice o zásadách Společenství pro elektronické podpisy. Nová podoba této směrnice ovlivní rovněž český zákon o elektronickém podpisu a tím každého, kdo jej používá,“ vysvětluje ředitel odboru koncepce a koordinace ICT ve veřejné správě Ministerstva vnitra Jiří Průša.
 
Účelem konzultace je také získat zpětnou vazbu uživatelů k problematice elektronického podpisu a elektronické identifikace, konkrétně k otázkám obecné užitečnosti a bezpečnosti těchto nástrojů a dalšímu rozvoji návazných služeb.
 
V rámci konzultace jsou vítány i příspěvky od ICT společností, a to např. na téma jak lze elektronické podpisy nejlépe přizpůsobit nadcházejícím výzvám a dalšímu rozvoji či jaké jsou hlavní překážky při využívání ePodpisu.
 
Náměty k využívání elektronického podpisu je možné zasílat na e-mailovou adresu okkisvs@mvcr.cz. Do veřejné konzultace je rovněž možné se zapojit prostřednictvím webových stránek Evropské komise, a to až do 15. dubna 2011.
 
 
Pavel Novák
ředitel odboru tisku a public relations

vytisknout  e-mailem