Elektronická fakturace  

Přejdi na

Elektronická fakturace  


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Australský odborník Ivan G. Kolarik školí české policisty v práci s menšinami

Dne 9. března 2011 vystoupil australský odborník na práci policie s menšinami Ivan G. Kolarik na setkání styčných důstojníků pro menšiny a jejich pracovních skupin. Zahájil tak expertní misi věnující se práci policie s menšinami. 

Ivan G. Kolarik, který se v České republice zdrží až do čtvrtka 24. března 2011, prezentoval na setkání nejen australský model práce policie s menšinami, ale představil i systém vzdělávání policistů v oblasti menšin či otázku spolupráce se samosprávou a nevládním sektorem.
 
Během své návštěvy v Česku se také setká s policejním prezidentem Petrem Lessym a ministrem vnitra Radkem Johnem.
 
Kolarik, který se narodil v Praze a má tak silné vazby na Českou republiku, je uznáván jako průkopník policejních služeb pro kulturní menšiny. Jako první na pozici Poradce pro etnické záležitosti v Austrálii (policejní sbor státu Victoria) zavedl nové odvětví práce policie specificky zaměřené na komunikaci a spolupráci s menšinami, přičemž propracovaný, funkční a dlouhodobě uplatňovaný systém australské policie se stal významnou inspirací pro většinu policejních sborů v EU.
 
Po Sametové revoluci se podílel na žádost tehdejší Federální vlády ČSFR na ustanovení Cizinecké policie.
 
Kolarik vystudoval politické vědy, knihovnictví a literaturu na University of Melbourne a od roku 2001 působí jako konzultant policejního odboru pro kulturní a jazykové rozmanitosti.
 
Je držitelem několika ocenění, a to například Ceny policie státu Victoria za vytrvalou etickou službu či nejvyššího australského civilního vyznamenání medaile Řádu Austrálie (Order of Australia Medal – OAM) za rozvoj kvalitních vztahů mezi policií a lidmi neanglofonního původu.
 
 
Pavel Novák
ředitel odboru tisku a public relations

vytisknout  e-mailem